• Jak fungují recenze?

  1.12.2016 Jak funguje hodnocení jednotlivých firem a řemeslníků na platformě Mistři řemesel?

  Odpověď od MEDIATEL CZ s.r.o. - Digitální agentura – Jižní a Západní Čechy: Hodnotit, psát recenze a vkládat fotografie – například s ukázkami odvedených prací apod. mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Hodnocení jsou parametrizována podle různých oborů tak, aby jejich vypovídací hodnota byla pro další uživatele co nejvyšší. Uživatel může jednu firmu ohodnotit pouze jednou, v průběhu času však může své hodnocení u této firmy změnit. Veškerý uživatelský obsah je publikován až po schválení administrátory portálu.

 • Obsah profilů řemeslníků

  1.12.2016 Proč mají jednotliví řemeslníci a firmy různý obsah a rozsah informací na svých profilech?

  Odpověď od MEDIATEL CZ s.r.o. - Digitální agentura – Jižní a Západní Čechy: Každá firma nebo řemeslník mají možnost své zveřejňované informace upravovat a aktualizovat v reálném čase po přihlášení v administračním rozhraní. Úvodní rozsah informací byl vytvořen, u členů profesních sdružení, z informací poskytnutých těmito sdruženími a cechy, případně byl obohacen z databáze společnosti Mediatel. Rozsah informací tedy závisí na každém jednotlivém řemeslníkovi nebo firmě.

 • Obsah katalogu Mistři řemesel

  1.12.2016 Proč platforma Mistři řemesel obsahuje také některé potravinářské obory?

  Odpověď od MEDIATEL CZ s.r.o. - Digitální agentura – Jižní a Západní Čechy: Platforma vznikla na podporu všech řemesel v ČR – řemesly nejsou myšlenao jen ona obecně známá řemesla, jako jsou instalatéři, podlaháři, malíři, kominící, obkladači, truhláři, pokrývači, klempíři a podobně, ale také další obory vnímané jako řemeslné – pekaři, cukráři, rybáři, floristé a květináři, pivovarníci nebo kuchaři. Každé z těchto řemesel má své nezastupitelné místo.

 • Zasílání podnětů profesním spolkům

  1.12.2016 Proč u některých firem či řemeslníků není umožněno zasílání podnětů k odbornému posouzení ze strany profesních spolků?

  Odpověď od MEDIATEL CZ s.r.o. - Digitální agentura – Jižní a Západní Čechy: Profesním spolkům mohou zasílat podněty pouze registrovaní uživatelé a to pouze na profilových stránkách členů jednotlivých profesních spolků.

 • Kde a jak si mohu vybrat byt?

  14.11.2017 Kde a jak si mohu vybrat byt?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: Nabídku volných bytů naleznete na našich webových stránkách www.residomo.cz. V případě zájmu o pronájem nás kontaktujte prostřednictvím poptávkového formuláře, který naleznete u nabídky jednotlivých bytů, či prostřednictvím Linky RESIDOMO na telefonním čísle 840 114 115 nebo e-mailem na info@residomo.cz.

 • Mohu si vybraný byt dopředu rezervovat?

  14.11.2017 Mohu si vybraný byt dopředu rezervovat?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: Určitě ano. V případě, že si vyberete konkrétní byt z naší nabídky, náš zástupce s Vámi uzavře standardizovanou rezervační smlouvu. S podpisem rezervační smlouvy je spojeno uhrazení rezervační zálohy, která je obvykle ve výši jednoho měsíčního nájmu včetně služeb.

 • Mohu si pronajmout byt, když jsem v insolvenci nebo když mám exekuci?

  14.11.2017 Mohu si pronajmout byt, když jsem v insolvenci nebo když mám exekuci?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: Za určitých podmínek ano. Zájemce o pronájem bytu, který je v insolvenci nebo má jednu či více exekucí, posuzujeme individuálně spolu s dalšími skutečnostmi - zejména disponibilním příjmem, tedy schopností hradit nájemné a služby spojené s užíváním bytu. Důležité je, aby nám zájemce po pravdě sdělil veškeré skutečnosti. Vždy se pak snažíme hledat možné řešení, které bude pro zájemce akceptovatelné a finančně dostupné.

 • Mohu si pronajmout byt, když pobírám pouze mateřskou/sociální dávky?

  14.11.2017 Mohu si pronajmout byt, když pobírám pouze mateřskou/sociální dávky?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: Za určitých podmínek ano. V takových případech se snažíme najít vhodné bydlení, které odpovídá finanční situaci zájemce. Zájemcům o pronájem bytu navíc nabízíme poradenství a případnou pomoc při vyřízení příspěvků nebo doplatků na bydlení.

 • Proč musím při pronájmu dokládat příjem?

  14.11.2017 Proč musím při pronájmu dokládat příjem?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: Náklady na bydlení patří mezi významné pravidelné výdaje domácnosti. Obecně by tyto náklady neměly přesáhnout 40 % celkových příjmů domácnosti. Je logické, že si chce pronajímatel ověřit, zda je zájemce schopen ze svých příjmů hradit náklady spojené s bydlením u vybraného bytu. V mnoha případech vzniká zájemcům o bydlení nárok na příspěvek na bydlení. Naše společnost jim v takových případech poradí a pomůže s vyřízením žádosti.

 • Nemám doložitelný příjem. Mohu si byt i tak pronajmout?

  14.11.2017 Nemám doložitelný příjem. Mohu si byt i tak pronajmout?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Ostrava-Poruba: V případě, že nemůžete doložit příjem, lze pronájem řešit platbou nájemného včetně služeb dopředu na sjednané období. Nejkratší doba, na kterou si lze u naší společnosti sjednat pronájem, jsou 4 měsíce.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu