• Proč musím při pronájmu dokládat příjem?

  14.11.2017 Proč musím při pronájmu dokládat příjem?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Náklady na bydlení patří mezi významné pravidelné výdaje domácnosti. Obecně by tyto náklady neměly přesáhnout 40 % celkových příjmů domácnosti. Je logické, že si chce pronajímatel ověřit, zda je zájemce schopen ze svých příjmů hradit náklady spojené s bydlením u vybraného bytu. V mnoha případech vzniká zájemcům o bydlení nárok na příspěvek na bydlení. Naše společnost jim v takových případech poradí a pomůže s vyřízením žádosti.

 • Nemám doložitelný příjem. Mohu si byt i tak pronajmout?

  14.11.2017 Nemám doložitelný příjem. Mohu si byt i tak pronajmout?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: V případě, že nemůžete doložit příjem, lze pronájem řešit platbou nájemného včetně služeb dopředu na sjednané období. Nejkratší doba, na kterou si lze u naší společnosti sjednat pronájem, jsou 4 měsíce.

 • Budu muset při podpisu smlouvy zaplatit nějaké poplatky?

  14.11.2017 Budu muset při podpisu smlouvy zaplatit nějaké poplatky?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Ano, při podpisu Vás požádáme o: • administrativní poplatek (pokud je u vybraného bytu požadován) • složení vratné jistoty (kauce) ve výši maximálně dvojnásobku měsíčního předpisu (čisté nájemné a zálohy na služby) – obvykle je výše kauce uhrazena převedením rezervační zálohy, kterou • • zájemce hradí při podpisu rezervační smlouvy, jež předchází uzavření Smlouvy o nájmu bytu • uhrazení prvního nájemného včetně záloh za služby spojené s bydlením.

 • K čemu slouží administrativní poplatek?

  14.11.2017 K čemu slouží administrativní poplatek?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Administrativní poplatek částečně hradí náklady za služby spojené s pronájmem bytu. Na realitním trhu se většinou používá slovo „provize“ a bývá obvykle ve výši minimálně jednoho měsíčního nájmu včetně služeb. U naší společnosti se výše administrativního poplatku pohybuje od 0 do maximálně 5000 korun.

 • Lze kauci uhradit na splátky?

  14.11.2017 Lze kauci uhradit na splátky?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Standardně požadujeme uhrazení kauce při podpisu nájemní smlouvy v celé výši. Úhrada na splátky je možná jen za určitých podmínek a každý takový případ naše společnost posuzuje a schvaluje individuálně.

 • Z čeho je složen měsíční předpis?

  14.11.2017 Z čeho je složen měsíční předpis?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Měsíční předpis nájemného se skládá z čistého nájemného a zálohových plateb za poskytované služby související s užíváním bytu a případně jej tvoří i poplatky za užívání vybraných zařizovacích předmětů (např. kuchyňská linka nebo sporák). Zálohy za služby spojené s bydlením nejčastěji obsahují následující: osvětlení společných prostor, spotřebu studené vody, spotřebu teplé vody, ohřev teplé vody, topení, digitální televizi, úklid společných prostor (rozsah uvedených služeb se v jednotlivých domech může lišit).

 • Na jak dlouho se uzavírá nájemní smlouva?

  14.11.2017 Na jak dlouho se uzavírá nájemní smlouva?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Naše společnost preferuje dlouhodobé nájemní vztahy. Při sjednávání délky nájmu se snažíme maximálně vyjít vstříc představám budoucího nájemce. Obvyklá doba nájmu se sjednává na 12 měsíců. Lze se samozřejmě dohodnout i na delší, respektive na kratší délce pronájmu (minimálně 4 měsíce, maximálně 36 měsíců).

 • Pracuji u společnosti ……….. Mám nárok na slevu z nájmu?

  14.11.2017 Pracuji u společnosti ……….. Mám nárok na slevu z nájmu?

  Odpověď od RESIDOMO, s.r.o. – Klientské centrum Havířov: Nárok na slevu z nájmu mají pouze zaměstnanci našich smluvních společností. Pokud jste zaměstnancem některé ze smluvních společností, informace o konkrétních výhodách, které můžete získat u naší společnosti, Vám sdělíme na Lince RESIDOMO, případně je poskytne náš makléř nebo personální oddělení Vašeho zaměstnavatele.

 • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

  16.11.2017 1. Bolí to?

  Odpověď od ProctoClinic: Prah bolestivosti má každý jiný. Není to bolest. Spíš by bylo vhodné hovořit o tlaku. Naši lékaři používají znecitlivující mast při vyšetření a zákroku.

 • HEMOROIDY A FISSURY (TRHLINY)

  16.11.2017 2. Udělají se hemeroidy znovu?

  Odpověď od ProctoClinic: Nelze pacientovi garantovat, že se mu hemoroidy znovu neudělají. Ve velké míře to však závisí také na pacientovi. Zdali si upraví stravovací návyky a životosprávu. A svoji roli hraje také dědičnost.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu