Základní umělecká škola, Praha 1, Biskupská 12

Všechny obory na ZUŠ mají dlouholetou tradici. Žáci školy se úspěšně umisťují v soutěžích celopražských, celostátních i mezinárodních. Mnoho známých osobností umělecké scény se připravovalo na svou dráhu právě na této škole.

0 (0 hodnocení)

+420 222 319 507

Kancelář školy

Popis činnosti

Hudební škola vznikla záhy po válce. V současné době má ZUŠ tyto obory: hudební, výtvarný a literárně dramatický.

Na hudebním oboru jsou vyučovány předměty: přípravná hudební výchova, hudební nauka, klavír, housle, violoncello, kontrabas, akordeon, elektrické klávesy, zobcová a příčná flétna, kytara, basová kytara, harfa, klarinet, trubka, pozoun, lesní roh, bicí nástroje a sólový a sborový zpěv. Na škole působí komorní orchestr, soubor Giocoso, big band, přípravný big band, akordeonový soubor a pěvecké sbory.

Na výtvarném oboru lze studovat tyto předměty: přípravnou výtvarnou výchovu, kresbu, malbu, grafiku, modelování, keramiku, keramika s hrnčířským kruhem, netradiční techniky, dějiny výtvarného umění.

Literárně dramatický obor je zaměřen na herectví, základy dramatické tvorby, mluvený projev a umělecký přednes. Pro nejmladší žáky je zde přípravná dramatická výchova. Na škole je literárně dramatický soubor BaF.

Všechny obory za ZUŠ mají dlouholetou tradici. Žáci školy se úspěšně umisťují v soutěžích celopražských, celostátních i mezinárodních. Mnoho známých osobností umělecké scény se připravovalo na svou dráhu právě na této škole. V letošním roce školu navštěvuje na 750 žáků. Ve škole probíhá pedagogická praxe studentů konzervatoře.

Produkty

Hudební obor Výtvarný obor Literárně dramatický obor Akademie kultury a umění pro seniory

Služby

základní umělecká škola přípravná hudební výchova hudební nauka klavír, housle, violoncello kontrabas, akordeon elektrické klávesy zobcová i příčná flétna kytara, basová kytara, bicí nástroje harfa, trubka, klarinet pozoun, lesní roh sólový i sborový zpěv přípravná výtvarná výchova literárně dramatický obor

Kontakty

Telefony

+420 222 319 507 Kancelář školy
+420 224 829 176 Zástupce ředitele
+420 222 319 507 Fax

Emaily

info@zus-biskupska.cz

Odkazy

www.zus-biskupska.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu