Městský úřad Louny

Královské město, které bylo založeno v polovině 13. století Přemyslovci.

0 (0 hodnocení)

+420 415 621 111

Main

Popis činnosti

Městský úřad Louny poskytuje informace a služby občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu, která občanům usnadňuje snadnější komunikaci s úřadem. Úkoly v samostatné působnosti městskému úřadu ukládá Zastupitelstvo města Louny a Rada města Louny formou usnesení zastupitelstva města a usnesení rady města. Dalším úkolem Městského úřadu Louny je pomáhat komisím rady města a výborům zastupitelstva v jejich činnosti.

Město Louny, nazývané také královské město bylo založeno v polovině 13. století Přemyslovci. Stojí na dvou důležitých dopravních tepnách a to vodní – řeka Ohře a zemské – cesta z Prahy do Norimberka či Lipska.

Lounsko je místem narození několika významných osobností: V Lounech se narodil básník Jaroslav vrchlický, Kamil Hilbert, architekt dostavby katedrály sv. Víta v Praze atd. Nejvýznamnější stavební památkou Loun je kostel sv. Mikuláše.

V městě Louny máme Základní a Mateřskou školu, Městskou knihovnu a divadlo Vrchlického.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

Služby občanům E-podatelna Czech POINT Zdravotnictví Školství Příspěvková organizace Vedení města Rada města Investice a dotace Jízdní řády Odpady

Kontakty

Telefony

+420 415 621 111 Main
+420 415 621 102 Alt
+420 415 621 100 Fax

Emaily

podatelna@mulouny.cz

Odkazy

www.mulouny.cz website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu