Vinice sv. Kláry

Usaďte se na terase uprostřed vinohradu a se sklenkou v ruce si vychutnejte netradiční výhled na panorama Prahy.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 153

Rezervace, vinotéka

Popis činnosti

Památkově chráněná vinice sv. Kláry produkuje každoročně kolekci kvalitních vín. V historickém viničním domku se nachází útulná vinotéka sv. Klára, která je jediným místem, kde si můžete místní vína zakoupit.

Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a my v této tradici pokračujeme. Památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze. Každoročně zde ručně sklízíme hrozny, které šetrně zpracováváme v místním sklepě. Naše vína si můžete vychutnat na terase vinotéky s jedinečným výhledem na panorama Prahy.

Sortiment révy vinné nacházející se na této historické vinici je velice obsáhlý a skládá se z části produkční a části ukázkové. Na produkční části jsou zastoupeny bílé moštové odrůdy Ryzlink rýnský, Müller-Thurgau, Sauvignon, Muškát moravský, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé. Z červených moštových odrůd je zde Modrý Portugal a Rulandské modré. Ze stolních odrůd jsou na produkční části vysazeny odrůdy Chrupka bílá, Chrupka červená a Královna vinic.

V ukázkové části je sortiment téměř všech moštových odrůd révy vinné, které jsou povoleny k pěstování a výrobě vína v České republice. Další částí ukázkové vinice je sortiment zhruba padesáti stolních odrůd révy vinné, kde se nachází odrůdy vhodné jak pro pěstování venku tak i ve skleníku, odrůdy s různou velikostí a barvou hroznů a bobulí.

Dále odrůdy s hrozny o hmotnosti až jeden kilogram, odrůdy vhodné pro přímý konzum ale i pro zavařování či výrobu lehkých stolních vín.

Usaďte se na terase uprostřed vinohradu a se sklenkou v ruce si vychutnejte netradiční výhled na panorama Prahy.

Produkty

Bílé moštové odrůdy Červené moštové odrůdy Stolní odrůdy Burčák Upomínkové předměty Odrůdové matolinové pálenky

Služby

Vinotéka Expozice výroby vína Vinařská naučná stezka Vinobraní v botanické zahradě Degustace Zapůjčení grilu

Značky

Ryzlink rýnský Müller-Thurgau Sauvignon Muškát moravský Tramín červený Ryzlink vlašský Rulandské šedé Modrý Portugal Rulandské modré Chrupka bílá Chrupka červená Královna vinic

Kontakty

Telefony

+420 234 148 153 Rezervace, vinotéka

Emaily

pronajmy@botanicka.cz
eliska.muchnova@botanicka.cz

Odkazy

www.botanicka.cz/vinice

Facebook

Kontakty

Otevírací doba vinotéky:

Po 13 - 20
Út 13 - 20
St 13 - 20 Dnes
Čt 13 - 20
13 - 20
So 11 - 20
Ne 11 - 20

Prosíme návštěvníky vinotéky, aby po uzavření venkovních expozic v 19.00 využili pro opuštění areálu zahrady vstup u zastávky MHD „Kovárna“. Děkujeme.

Klíčová slova

vinice vinná réva vinotéka víno vinice Praha vinice Troja vinice sv. Kláry vinotéka sv. Klára vinařské akce Praha víno Praha vinná réva Praha vinotéka Praha vinobraní Praha burčák Praha vinobraní v botanické zahradě Praha svatomartinská vína Praha ryzlink rýnský Praha muller thurgau Praha sauvignon Praha muškát moravský Praha tramín červený Praha ryzlink vlašský Praha rulandské šedé Praha modrý portugal Praha rulandské modré Praha chrupka bílá Praha chrupka červená Praha královna vinic Praha skleníkové víno Praha vinařská naučná stezka Praha expozice výroba vína Praha kaple sv. Kláry

Kategorie

Vinařství, vinný sklep, vinař Vinařský cíl Vína, sekty, aperitivy Vinárny Volný čas

Platební metody

  • hotově
  • faktura
  • VISA

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu