Vinice sv. Kláry

Usaďte se na terase uprostřed vinohradu a se sklenkou v ruce si vychutnejte netradiční výhled na panorama Prahy.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 153

Main

Popis činnosti

Památkově chráněná vinice sv. Kláry produkuje každoročně kolekci kvalitních vín. V historickém viničním domku se nachází útulná vinotéka sv. Klára, která je jediným místem, kde si můžete místní vína zakoupit.

Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a my v této tradici pokračujeme. Památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze. Každoročně zde ručně sklízíme hrozny, které šetrně zpracováváme v místním sklepě. Naše vína si můžete vychutnat na terase vinotéky s jedinečným výhledem na panorama Prahy.

Sortiment révy vinné nacházející se na této historické vinici je velice obsáhlý a skládá se z části produkční a části ukázkové. Na produkční části jsou zastoupeny bílé moštové odrůdy Ryzlink rýnský, Müller-Thurgau, Sauvignon, Muškát moravský, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé. Z červených moštových odrůd je zde Modrý Portugal a Rulandské modré. Ze stolních odrůd jsou na produkční části vysazeny odrůdy Chrupka bílá, Chrupka červená a Královna vinic.

V ukázkové části je sortiment téměř všech moštových odrůd révy vinné, které jsou povoleny k pěstování a výrobě vína v České republice. Další částí ukázkové vinice je sortiment zhruba padesáti stolních odrůd révy vinné, kde se nachází odrůdy vhodné jak pro pěstování venku tak i ve skleníku, odrůdy s různou velikostí a barvou hroznů a bobulí.

Dále odrůdy s hrozny o hmotnosti až jeden kilogram, odrůdy vhodné pro přímý konzum ale i pro zavařování či výrobu lehkých stolních vín.

Usaďte se na terase uprostřed vinohradu a se sklenkou v ruce si vychutnejte netradiční výhled na panorama Prahy. _

Produkty

Bílé moštové odrůdy Červené moštové odrůdy Stolní odrůdy Burčák Upomínkové předměty Odrůdové matolinové pálenky

Služby

Vinotéka Expozice výroby vína Vinařská naučná stezka Vinobraní v botanické zahradě Degustace Zapůjčení grilu

Značky

Ryzlink rýnský Müller-Thurgau Sauvignon Muškát moravský Tramín červený Ryzlink vlašský Rulandské šedé Modrý Portugal Rulandské modré Chrupka bílá Chrupka červená Královna vinic

Kontakty

Telefony

+420 234 148 153 Main
+420 234 148 153 Alt

Emaily

pronajmy@botanicka.cz
eliska.muchnova@botanicka.cz

Odkazy

http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/vinice-sv.-klary.html?page_id=4839 website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu