Skleník Fata Morgana

Váš kousek ráje v srdci velkoměsta. Nejsme jen instituce pro pěstování rostlin, jsme místem odpočinku v přírodě, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 122

Popis činnosti

Za tropickou přírodou se vydejte do skleníku Fata Morgana, kde se během chvíle přenesete do tropického deštného pralesa, horských mlžných lesů či do nejsušších pouští a polopouští.

Vydejte se na cestu kolem světa během jedné hodiny ve skleníku Fata Morgana. Poznejte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Tropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál venkovních expozic Botanické zahrady, na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem je zapuštěna do skalnatého terénu.

Přirozeně členitého povrchu skály, která tvoří zadní stěnu skleníku, je zde důmyslně využito k terasovité výsadbě rostlin. Vzniká tak pozoruhodná expoziční plocha o rozloze cca 1 750 metrů čtverečních, která svým originálním řešením činí z Faty Morgany evropský unikát.

Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Výsadby jsou členěny podle významných fytogeografických oblastí a jsou uspořádány tak, aby navodily představu přirozených rostlinných společenstev.

Našim cílem je vytvořit nejen moderní botanickou zahradu na úrovni světových standardů, ale zejména místo, kam se budete rádi vracet a trávit zde svůj volný čas s rodinou či přáteli.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Produkty

Sukulentní část Nížinný deštný les Tropy vysokých hor Významné sbírky rostlin 1. zastavení Vonné stezky Trvalkový záhon před skleníkem Dřeviny v okolí skleníku

Služby

Informační centrum Průvodcovská služba Výukové programy Prohlídkové okruhy Dárkové poukazy Parkoviště Čajovna Bistro Občerstvení Free Wi-Fi

Členství v profesních spolcích

Unie Botanických zahrad České republiky

Jazyky

Český Anglický

Kontakty

Telefony

+420 234 148 122 hlavní telefon
+420 233 542 629 Fax

Emaily

info@botanicka.cz

Odkazy

www.botanicka.cz/fatamorgana
instagram.com/botanicka

Facebook

Kontakty

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady hl. m. Prahy se ode dne 13. března 2020 uzavírá pro veřejnost celý areál Botanické zahrady hl. m. Prahy včetně venkovních expozic a to až do odvolání.

Po zavřeno Dnes
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno

Z důvodu stavebních prací se mění přístupové cesty ke skleníku Fata Morgana, věnujte prosím pozornost značení. Due to construction work, the access to the Fata Morgana greenhouse is changed, please follow the signs.

Klíčová slova

botanická zahrada pěstování rostlin rostliny květiny výstava květin expozice květin zahrada Praha skleník Praha Fata Morgana Praha botanická zahrada v Praze sukulenty Praha deštný les Praha tropické rostliny Praha exotické rostliny Praha vonná stezka Praha trvalkový záhon Praha dřeviny Praha rostliny Austrálie Praha rostliny z Oaxacy Praha rostliny z Puebla Praha mexické rostliny Praha rostliny z Madagaskaru Praha rostliny z Afriky Praha rostlinná říše Praha školní výlet botanická zahrada Praha výlet botanická zahrada Praha botanická zahrada Troja Trojská zahrada vodopád Praha tropické jezero Praha

Kategorie

Zoologické a botanické zahrady Florista, květinářství Průvodcovské služby Výstavy a veletrhy Skleníky Volný čas

Platební metody

  • hotově
  • VISA

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu