Skleník Fata Morgana

Váš kousek ráje v srdci velkoměsta. Nejsme jen instituce pro pěstování rostlin, jsme místem odpočinku v přírodě, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 122

Main

Popis činnosti

Za tropickou přírodou se vydejte do skleníku Fata Morgana, kde se během chvíle přenesete do tropického deštného pralesa, horských mlžných lesů či do nejsušších pouští a polopouští.

Vydejte se na cestu kolem světa během jedné hodiny ve skleníku Fata Morgana. Poznejte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Tropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál venkovních expozic Botanické zahrady, na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem je zapuštěna do skalnatého terénu.

Přirozeně členitého povrchu skály, která tvoří zadní stěnu skleníku, je zde důmyslně využito k terasovité výsadbě rostlin. Vzniká tak pozoruhodná expoziční plocha o rozloze cca 1 750 metrů čtverečních, která svým originálním řešením činí z Faty Morgany evropský unikát.

Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Výsadby jsou členěny podle významných fytogeografických oblastí a jsou uspořádány tak, aby navodily představu přirozených rostlinných společenstev.

Našim cílem je vytvořit nejen moderní botanickou zahradu na úrovni světových standardů, ale zejména místo, kam se budete rádi vracet a trávit zde svůj volný čas s rodinou či přáteli.

Těšíme se na Vaši návštěvu! _

Produkty

Sukulentní část Nížinný deštný les Tropy vysokých hor Významné sbírky rostlin 1. zastavení Vonné stezky Trvalkový záhon před skleníkem Dřeviny v okolí skleníku

Služby

Informační centrum Průvodcovská služba Výukové programy Prohlídkové okruhy Dárkové poukazy Parkoviště Čajovna Bistro Občerstvení Free Wi-Fi

Členství v profesních spolcích

Unie Botanických zahrad České republiky

Jazyky

Český Anglický

Kontakty

Telefony

+420 234 148 122 Main
+420 233 542 629 Fax

Emaily

info@botanicka.cz

Odkazy

http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/sklenik-fata-morgana.html?page_id=4837 website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu