ZUŠ Biskupská - Akademie 3. věku

Unikátní projekt, který má za cíl otevřít brány základních uměleckých škol v naší metropoli seniorům, nabídnout jim možnost aktivního trávení volného času, umožnit jim uměleckou seberealizaci a posílit jejich kulturní a sociální vazby.

0 (0 hodnocení)

+420 608 033 385

Kancelář školy

Popis činnosti

Akademii umění a kultury hlavního města Prahy jsme založili z vlastní iniciativy. Přišlo nám prospěšné, abychom nejenom dětem, ale i starším spoluobčanům nabídli možnost věnovat se hudbě, výtvarnému umění, tanci a divadlu.

V průběhu bezplatného tříletého studia si mohou naši spoluobčané v důchodovém věku za podpory odborných pedagogů i žáků základních uměleckých škol vyzkoušet celou řadu uměleckých a kulturních aktivit a věnovat se naplno hudbě, výtvarnému umění, tanci či například divadlu. To vše bez jakýchkoliv talentových či přijímacích zkoušek a bez jakéhokoliv průběžného hodnocení. Zkrátka, pouze pro radost.

Školu chceme otevřít pro všechny generace a vytvořit tím skutečný prostor mezigenerační komunikace a solidarity. Naši žáci tak získají zkušenost, že potkávání seniorů, kteří s nimi ve stejné škole studují umění, je přirozená součást života.

Věříme, že tak můžeme přispět k posílení jejich duševní i fyzické kondice, potěšit je uměleckou tvorbou a více je tak zapojit do kulturního života. Moderní společnosti dnes nekladou akcent pouze na prodlužování délky života, ale především na podporu zvyšování jeho kvality.

Služby

Bezplatné tříleté studium Bez přijímacích zkoušek Umělecké a kulturní aktivity Hudební výchova Výtvarné umění Tanec a divadlo

Kontakty

Telefony

+420 608 033 385 Kancelář školy

Emaily

info@zus-biskupska.cz

Odkazy

zus-biskupska.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu