WAFE s.r.o.

Specialisté na rekuperaci.

0 (0 hodnocení)

+420 731 047 794

Větrání ve školách

13.11.2018 - Čerstvý vzduch podporuje koncentraci a zbavuje děti i učitele únavy. Až v 90 % českých škol, je ale takového vzduchu nedostatek. Nedostatečná kvalita vnitřního prostředí ve školách je naštěstí problém, který se dá lehce řešit. Přečtěte si jak.

Kvalita vzduchu nevyhovuje v 90% škol

Mnoho škol v poslední době investovalo do zateplování. Tím se sice snížila spotřeba energií, ale snížilo se také proudění vzduchu. Ve třídách se tak rychle zvyšuje koncentrace CO2, výparů formaldehydu a dalších škodlivých látek z nových koberců, lepidel i lavic. Vydýchaný vzduch s nečistotami pak způsobuje únavu, nesoustředěnost a otupělost.

 

Větrání okny je energeticky i hygienicky nevýhodné

Vzduch s vysokým obsahem CO2 a dalších škodlivin je nutné pravidelně větrat. Ve školách se ale nesmí z bezpečnostních důvodu o přestávkách otevírat okna. V hodinách zase hluk z venku ruší výuku. Okny se navíc dovnitř dostává prach, smog a alergeny, které dráždí děti i učitele. Hlavním negativem větrání okny je únik tepla. Zvyšuje se tak cena energií a veškerá investice do zateplení přijde nazmar.


Rekuperace vzduch vyčistí a teplo ušetří

Rekuperace řeší problém znečištěného vzduchu i úniků tepla. Postará se o pravidelný přísun čerstvého vzduchu a zabezpečí i optimální vlhkost. Rekuperační systém vzduch vyčistí, ale teplo vrátí do oběhu. Jeho využití podporuje i legislativa a v dohledné době bude muset zavedení rekuperace řešit každá škola.

 

Rekuperace WAFE 1000 SCHOOL

Ve spolupráci s projektem Větráme školy , jsme navrhli rekuperační jednotku vhodnou právě do škol. Při její výrobě jsme vycházeli z modelu WAFE 350 . Obě jednotky jsou zcela autonomní. Samy si řeknou, kdy je potřeba vyměnit filtry, ale jinak se o ně vůbec nemusíte starat. WAFE 1000 SCHOOL má velmi nízké provozní náklady do 300 W. Ve třídě zajistí čerstvý vzduch bez prachu a alergenů, optimální vlhkost i teplotu.

 

Chcete vědět o rekuperaci víc? Zaujala vás naše rekuperační jednotka? Vyplňte náš poptávkový formulář.

Autor: Eliška Hejtmánková


Klíčová slova

větrání ve školách

Kontakty a adresa

WAFE s.r.o.

Pracovní hodiny

Po 09 - 17 Dnes
Út 09 - 17
St 09 - 17
Čt 09 - 17
09 - 17

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu