WAFE s.r.o.

Specialisté na rekuperaci.

0 (0 hodnocení)

+420 731 047 794

Účinnost rekuperační jednotky

28.08.2018 - Vysvětlení pojmu účinnost rekuperační jednotky

Účinnost je zásadní veličina pro hodnocení kvality rekuperační jednotky. Je to schopnost jednotky využívat teplo z vydýchaného vzduchu k ohřevu vzduchu zvenčí s co nejmenší spotřebou elektrické energie. Tak to alespoň vnímáme ve WAFE.

Účinnost, která je uváděna u rekuperačních jednotek standardně, zahrnuje v této rovnici pouze schopnost tepelné výměny, nikoliv spotřebu elektrické energie. Ta je udávána zvlášť.

Když má tedy jednotka uváděnou účinnost 90%, znamená to, že je schopna ve výměníku předat 90% tepla obsaženého v odpadním vzduchu tomu čerstvému.

Z pohledu WAFE je ale nutné hledět na celkovou účinnost systému. Tedy nejen na schopnost výměny tepla ve výměníku, ale také na spotřebu elektrické energie. V zimě je totiž tato spotřeba radikálně ovlivněna dalšími zařízeními, jako je například elektrický předehřev - protimrazová ochrana, nebo zvhlčovač. Produkty WAFE tyto systémy nepotřebují, protože navrací kromě tepla i přirozenou vlhkost. Naše celková účinnost systému je tak zpravidla výrazně lepší, než u jiných zařízení.

 

Nevíte, co vyjadřuje kilowat hodina? Nebo k čemu slouží dohřev rekuperační jednotky? Podívejte se do našeho odborného slovníku

 

Autor: Eliška Hejtmánková

Kontakty a adresa

WAFE s.r.o.

Pracovní hodiny

Po 09 - 17
Út 09 - 17
St 09 - 17
Čt 09 - 17
09 - 17 Dnes

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu