Ověřená firma

Dětský domov Praha 9-Dolní Počernice, příspěvková organizace

Náš dětský domov má tři hlavní směry: snaha vrátit děti do rodin, pomoci jim zažít příjemnější dětství a připravit je co nejlépe do samostatného života.

0 (0 hodnocení)

+420 281 930 129

Popis činnosti

Dětský domov - péče pro děti s nařízenou ústavní výchovou. Dětský domov je příspěvková organizace hlavního města Prahy.

Hlavní úkoly našeho domova jsme rozdělili na tři podstatné části:

• Na prvním místě je snaha pomoci dětem k návratu do původní biologické rodiny nebo najít náhradní rodinu. K adopci musí být dítě ale „právně volné“ a vhodné. Problémem je věk dětí nad 10 let, kde navíc nejsou žadatelé pro adopční péči. To, že děti nejsou „právně volné“, znamená, že rodiče nedávají souhlas s umístěním. V případě pěstounské péče není potřeba souhlasu rodiče, i přesto je však problém najít pěstouny pro starší děti.

• Druhým důležitým úkolem je připravit děti na život. Hodně se změnilo a v současnosti jsou děti v devíti rodinných skupinách. V každé skupině je 6-8 dětí a 4 vychovatelé. Rodinná skupina se stará sama o sebe, dostane finanční prostředky na provoz a stravu. Do programu "Lépe připraven do života" zapojujeme děti od 12 let věku.

• Třetím úkolem je dopřát dětem zážitky. Pro jejich zdravé sebevědomí jsou vzpomínky a motivace moc důležité. Navštěvujeme kina a divadla, sportovní zápasy, pořádáme vlastní diskotéky a sportovní akce, kde děti aktivně zapojujeme do samostatné přípravy.

Více informací naleznete na našich webových stránkách www.domovpocernice.cz.

Služby

Péče o děti s nařízenou ústavní výchovou Zprostředkování náhradní péče a adopce Rodinné skupiny Zprostředkování zážitků pro děti

Kontakty

Telefony

+420 281 930 129 hlavní telefon
+420 281 930 472 Tel.

Emaily

martin.lnenicka@dddp.cz

Odkazy

www.domovpocernice.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu