Ověřená firma

Dětský domov Praha 9-Dolní Počernice, příspěvková organizace

Náš dětský domov má tři hlavní směry: snaha vrátit děti do rodin, pomoci jim zažít příjemnější dětství a připravit je co nejlépe do samostatného života.

0 (0 hodnocení)

+420 281 930 129

Popis činnosti

Dětský domov - péče pro děti s nařízenou ústavní výchovou. Dětský domov je příspěvková organizace hlavního města Prahy.

Hlavní úkoly našeho domova jsme rozdělili na tři podstatné části:

• Na prvním místě je snaha pomoci dětem k návratu do původní biologické rodiny nebo najít náhradní rodinu. K adopci musí být dítě ale „právně volné“ a vhodné. Problémem je věk dětí nad 10 let, kde navíc nejsou žadatelé pro adopční péči. To, že děti nejsou „právně volné“, znamená, že rodiče nedávají souhlas s umístěním. V případě pěstounské péče není potřeba souhlasu rodiče, i přesto je však problém najít pěstouny pro starší děti.

• Druhým důležitým úkolem je připravit děti na život. Hodně se změnilo a v současnosti jsou děti v devíti rodinných skupinách. V každé skupině je 6-8 dětí a 4 vychovatelé. Rodinná skupina se stará sama o sebe, dostane finanční prostředky na provoz a stravu. Do programu "Lépe připraven do života" zapojujeme děti od 12 let věku.

• Třetím úkolem je dopřát dětem zážitky. Pro jejich zdravé sebevědomí jsou vzpomínky a motivace moc důležité. Navštěvujeme kina a divadla, sportovní zápasy, pořádáme vlastní diskotéky a sportovní akce, kde děti aktivně zapojujeme do samostatné přípravy.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

Služby

Péče o děti s nařízenou ústavní výchovou Zprostředkování náhradní péče a adopce Rodinné skupiny Zprostředkování zážitků pro děti

Kontakty

Telefony

+420 281 930 129 hlavní telefon
+420 281 930 472 Tel.

Emaily

martin.lnenicka@dddp.cz

Odkazy

www.domovpocernice.cz

Facebook

Kontakty

Otevírací hodiny

Po nonstop
Út nonstop
St nonstop
Čt nonstop
nonstop
So nonstop Dnes
Ne nonstop

Klíčová slova

Dětský domov Praha Dětský domov Praha 9 Náhradní výchovná péče Náhradní výchovná péče Praha Dětské domovy Praha Dětský domov Dolní Počernice výchova dětí Dolní Počernice výchova mládeže Dolní Počernice výchovné zařízení Dolní Počernice ústavní výchova pomoc dětem péče o děti náhradní rodinná péče dětský domov v Dolních Počernicích návrat dětí do rodin adopce náhradní péče pěstounská péče

Kategorie

Dětské domovy Sociální služby

Platební metody

  • hotově
  • faktura

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu