+420 354 595 316

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Samostatná obec Poustka spolu s obcí Ostroh a osadou Drahov byly v sedmdesátých letech připojeny ke středisku vyššího typu, k Františkovým Lázním. Po roce 1989 docházelo ke vzniku nových samostatných obcí, a tak k 1. 1. 1992 vznikl i zde nový administrativní celek - Obec Poustka. V obci se nachází hrad Seeberg a kostel sv. Wolfganga.
Naučná stezka popisuje historii obec, osidlování podhradí a rozvoje řemesel. Informační tabule na jednotlivých zastaveních Vás budou informovat o historii objektů v těsném sousedství zastávky nebo o významném místě či zajímavém přírodním úkazu.

Stezka má dva okruhy o délce 800 a 1 800 metrů. Nenáročný terén umožňuje absolvování stezky i rodinám s dětmi. Na stezce jsou na zajímavých místech umístěna odpočívadla a několik laviček pro unavené návštěvníky.

Hrad Seeberg byl založen na skalnatém ostrohu, obtékaném slatinným potokem kolem roku 1 200.

Areál hradu je tvořen dvěma částmi, předním a zadním hradem. Obě části odděluje hluboký příkop s mostem. Interiéry hradu se pyšní rytířským sálem a pro středověké hrady typickou černou kuchyní, ve které nechybí ani dobové vybavení. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu. V prostorách hradu Seeberg najdete i několik poutavých expozic.

Výstava karlovarského porcelánu je doplněna národopisnou expozicí severozápadních Čech umístěnou v hradní stodole. Před samotným hradem jsou navíc soustředěny lidové stavby z blízkého okolí.

Služby

služby obecního úřadu turistická stezka naučná stezka cykloturistika hotel a penzion Seeberg wellness

Kontakty

Telefony

+420 354 595 316 hlavní telefon

Emaily

obecpoustka@volny.cz

Odkazy

www.poustka.cz website

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu