Mateřská škola Praha 9 - Hloubětín, Zelenečská 500, příspěvková

0 (0 hodnocení)

+420 281 863 943

Popis činnosti

Mateřská škola Praha 9–Hloubětín, Zelenečská 500 je rozdělena do 4 tříd (Čerti, Vodníci, Trpaslíci a Draci) s kapacitou 109 dětí, detašované pracoviště Sadská má 2 třídy (Berušky a Sluníčka) a kapacitu 48 dětí. Školní vzdělávací program „Cesta“ vychází z rámcových vzdělávacích cílů, které jsou formulovány v RVP PV.

Cílem tohoto školního vzdělávacího programu je vytvoření přátelského a tvořivého klimatu. Obě mateřské školy by měly být místem, kde se respektuje individualita dítěte, kde je vytvořena přátelská atmosféra, nestresující klidné prostředí, kde panují dobré vztahy mezi zaměstnanci, učiteli, dětmi, také mezi školou a rodiči i mezi školou a zřizovatelem.

Dílčími cíli tohoto vzdělávacího programu je:

• Vést děti k tomu, aby na konci předškolního období získaly v rozsahu svých předpokladů a s ohledem na individuální možnosti věku, přiměřenou fyzickou, psychickou a sociální samostatnost pro život.
• Učit děti prožívat a chápat svět kolem sebe, vzbudit chuť poznávat, tvořit a přemýšlet.
• Rozvíjet komunikační schopnosti, kreativitu a týmovost.
• Nebát se chyb, učit se z nich.
• Naučit respektovat a být respektován.

V mateřské škole probíhá nad rámec výchovy pravidelné "saunování" dětí, keramický kroužek, angličtina, tanečky, plavání, hippoterapie, solná jeskyně, šachy, zumba, flétna a věda nás baví. V prostorách školky se konají i divadelní představení a naučné programy, dále pak vyjížďky na celodenní i polodenní výlety a samozřejmostí je i lyžařský kurz a jarní školy v přírodě. Spolupracujeme i s rodiči našich dětí (Klub rodičů), setkáváme se na třídních schůzkách, na akcích školy a podle potřeby i individuálně.

Služby

saunování, plavání kroužky, jazyková výuka hippoterapie, solná jeskyně šachy, flétna, zumba vědecký kroužek keramický kroužek, angličtina výlety, exkurze zimní a jarní školy v přírodě lyžařský kurz

Kontakty

Telefony

+420 281 863 943 hlavní telefon

Emaily

info@ms-zelenecska.cz
reditelna@ms-zelenecska.cz

Odkazy

http://www.ms-zelenecska.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 6:30 - 17:30
Út 6:30 - 17:30 Dnes
St 6:30 - 17:30
Čt 6:30 - 17:30
6:30 - 17:30

Klíčová slova

mateřská škola Praha 9 MŠ Sadská MŠ Zelenečská školka Zelenečská školka Sadská

Kategorie

Školy mateřské, jesle

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu