Ověřená firma

Základní škola a Mateřská škola při FN Motol, Praha 5, V Úvalu 1

Naším cílem však není jen výuka, ale i starost o dětskou duši a zpříjemnění pobytu v nemocnici.

0 (0 hodnocení)

+420 224 435 702

Sborovna školy

Popis činnosti

V současné době škola působí při Dětské fakultní nemocnici v Motole. Její součástí jsou kromě základní školy i školní družina a školní klub, také škola mateřská. Žáky jsou hospitalizované děti ve věku od dvou do patnácti let.

Hlavní snahou celého pedagogického sboru je zajištění vyučování v nemocničním prostředí tak, aby se všechny děti mohly po ukončení léčby vrátit do své školy a bez problému se zapojit zpět. Výuka se uskutečňuje dvěma způsoby - děti hospitalizované krátkodobě se učí pouze matematiku, český jazyk a cizí jazyky, dlouhodobě hospitalizované děti se učí většinou všechny předměty. Podle potřeby a požadavků dětí se obě tyto varianty výuky mohou pochopitelně prolínat.

Naším cílem však není jen výuka, ale i starost o dětskou duši a zpříjemnění pobytu v nemocnici. S dětmi navštěvujeme muzea, galerie a pražské památky. Účastníme se různých akcí - tradičně na jaře Tulipánového dne a během června Indiánského léta. Děti jsou zabaveny i mimo výuku, kdy jim program organizují vychovatelky ŠD a učitelky MŠ. Od terapeutických a naukových her, přes výtvarné, literární a pohybové aktivity, až k základům ovládání PC.

Služby

mateřská škola školní družina školní klub

Kontakty

Telefony

+420 224 435 702 Sborovna školy

Emaily

sps.v_uvalu@zris.mepnet.cz

Odkazy

www.skolamotol.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu