ČEPS, a.s.

Zajišťujeme spolehlivý provoz a rozvoj přenosové soustavy .

0 (0 hodnocení)

+420 211 044 111

Main

Popis činnosti

Potřebujete zajistit přenos elektřiny? Kontaktujte naši společnost.


Naše společnost vznikla v rámci liberalizace trhu s elektřinou v České republice, při které byla oddělena výroba, přenos a distribuce elektrické energie. Počátky společnosti jsou zapsány v roce 1998, kdy byla na základě rozhodnutí valné hromady ČEZ, a.s., vyčleněna Divize přenosové soustavy, která posléze zahájila činnost pod současným názvem ČEPS, a.s.


Společnost je jediným provozovatelem elektroenergetické přenosové soustavy v ČR. Zajišťuje rovnováhu výroby a spotřeby elektřiny v každém okamžiku. Provozuje, rozvíjí a udržuje elektroenergetickou přenosovou soustavu ČR. Zajišťuje přenos elektřiny mezi výrobci a distributory. Spolupracuje na přidělování přeshraniční přenosové kapacity formou aukcí. Spolupracuje s ostatními provozovateli přenosových soustav v Evropě a přispívá k rozvoji trhu s elektřinou.

Jednotlivé činnosti ČEPS, a.s. lze rozdělit do následujících kategorií:

- systémové služby
- přenosové služby
- podpůrné služby
- dispečerské řízení
- zahraniční spolupráce
- technická infrastruktura

Systémové služby slouží k zajištění kvality a spolehlivosti dodávky elektrické energie. Současně jsou využívány k plnění mezinárodních závazků.

Přenosové služby spočívají v zajištění přenosu elektrické energie od výrobců ke spotřebitelům. Dále probíhá řízení toků elektřiny v přenosové soustavě při respektování přenosů elektřiny mezi propojenými soustavami okolních států.

Prostřednictvím podpůrných služeb jsou zajišťovány systémové služby. Pomocí PpS je možno korigovat rozdíly mezi výrobou a spotřebou elektřiny.

Dispečerské řízení probíhá v technickém dispečinku ČEPS, a.s. a přispívá k naplnění hlavní činnosti PPS – zajištění spolehlivého a bezpečného provozu elektrizační soustavy České republiky.

Zahraniční spolupráce – ČEPS je členem evropského sdružení ENTSO-E. Na bilaterální úrovni poté spolupracuje především s PPS sousedních zemí.

Technická infrastruktura – ČEPS, a.s. se v rámci zajištění bezpečného a spolehlivého provozu elektrizační soustavy České republiky zabývá také údržbou a rozvojem přenosové soustavy.


Těšíme se na spolupráci. _

Produkty

elektřina

Služby

provoz a rozvoj přenosové soustavy dispečerské řízení dodávka elektřiny regulace napětí systémové služby podpůrné služby přenosové služby

Kontakty

Telefony

+420 211 044 111 Main
+420 211 044 564 Alt
+420 211 044 568 Fax

Emaily

ceps@ceps.cz

Odkazy

www.ceps.cz website

Facebook

Kontakty

Klíčová slova

elektřina spotřeba energetika regulační trh přenosová soustava energetika Praha elektřina Praha přenosové služby přenos elektřiny elektrická energie elektroenergetická přenosová soustava spotřeba energie dispečerské řízení sekundární regulace napětí

Kategorie

Energetika

Platební metody

  • hotově
  • faktura

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu