Obec Topolná

Obec leží v Dolnomoravském úvalu 10 km severovýchodně od Uherského Hradiště.

0 (0 hodnocení)

+420 572 508 621

Main

Popis činnosti

Obecní úřad Topolná nabízí občanům všechny služby spojené s jeho činnostmi. Současně máme za povinnost provozovat tzv. elektronickou úřední desku a e-podatelnu, která pomáhá snadněji občanům komunikovat s úřadem. Využít také můžete služby Czech POINTu.

Obecním symbolům dominuje tzv. mluvící znamení stromu – topolu, který provází dvě heraldické růže. Pravá zlatá připomíná pány z Hradce, levá stříbrná (jeden z mariánských symbolů) místní kostelík.

V současné době má Topolná 1 624 obyvatel. Katastr obce měří 1 100 hektarů. Obec leží v Dolnomoravském úvalu 10 km severovýchodně od Uherského Hradiště.

Obec má pětitřídní základní školu, mateřskou školu se školní jídelnou, knihovnu, poštu, zdravotní středisko. Většina obyvatel dojíždí do zaměstnání do Uherského Hradiště, Napajedel, Otrokovic a Zlína. Možnost jídla a ubytování v Topolském penzionu.

Mezi zachované kulturní památky patří dva památkové domy, které jsou typickou ukázkou selských usedlostí z počátku 19. století. Jsou majetkem Slováckého muzea v Uherském Hradišti. V těchto domech jsou expozice lidového bydlení, několik drobných hospodářských staveb (sušárna ovoce, udírna, kovárna) a další prostory, které slouží jako depozitáře. Domy jsou po předběžné dohodě přístupné veřejnosti (tel. 572 508 247 Aug. Knot).

Mezi další památky patří Boží muka (kamenný sloup), která jsou u silnice směrem Bílovice, a nově restaurovaná polychromovaná barokní plastika svaté Anny v náručí držící malou Pannu Marii, která je v místním kostele. Samotný kostel je z roku 1940 a je zasvěcen Neposkvrněnému Početí Panny Marie.

Ve vesnici působí národopisný soubor VČELARAN s vlastní cimbálovou muzikou a dechová hudba TOPOLANKA, která nedávno oslavila stoleté výročí nepřetržité činnosti. Ze zvyků a obyčejů se do současné doby slaví především slovácké hody s právem, při kterých krojovaná chasa obchází vesnici za doprovodu dechové hudby. Konají se poslední sobotu a neděli v měsíci září.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu! _

Služby

služby obecního úřadu kopírování elektronická podatelna el. úřední deska Czech POINT

Kontakty

Telefony

+420 572 508 621 Main

Emaily

obec@topolna.cz
starosta@topolna.cz

Odkazy

http://www.topolna.cz website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 7 - 11:30 12 - 16:30 Dnes
Út 7 - 11:30 12 - 15
St 7 - 11:30 12 - 16:30
Čt 7 - 11:30 12 - 15
7 - 11:30 12 - 14:30

Klíčová slova

obecní úřad Topolná cyklostezky turistika obce Czech POINT Topolná OÚ Topolná úřad Topolná obec Topolná Topolná podatelna Topolná e-podatelna Topolná úřední deska Topolná starosta Topolná zastupitelstvo Topolná kostel Topolná základní škola Topolná knihovna Topolná TJ Topolná mateřská škola Topolná DPS Topolná

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Ostatní úřady a instituce

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu