Kostelany nad Moravou - obecní úřad

Obec ležící v jihozápadní části okresu.

0 (0 hodnocení)

+420 572 541 365

Popis činnosti

Naše obec charakterizuje několik dominant. Významným dědictvím obce je kostel sv. Floriána. Vždy v září se vzpomíná jeho vysvěcení a s tímto datem je spojena i novodobá tradice pořádání Slováckých hodů s právem. Dříve hody martinské. Hodovým stárkům pak přísluší péče o zachování mikulášské tradice a organizování fašankové (končinové) zábavy. Portálový nýtovaný most přes řeku Moravu, jehož výstavba započala v roce 1913 a dokončena až po první světové válce v roce 1921, se stal pro obec důležitou spojnicí rozděleného katastru. V roce 1997 byl tento most prohlášen Ministerstvem kultury ČR kulturní památkou.

V obci je vybudován plynovod, vodovod a kanalizace s vlastní ČOV. Nachází se zde kulturní dům, mateřská škola, obecní hřbitov, sportovní areál, dětské hřiště a restaurace s ubytováním. V roce 1993 se do obce vrátila zpět matriční agenda a od roku 2008 lze požádat na obecním úřadě o výpisy z Czech POINT.

V roce 2011 bylo dokončeno na budově obecního úřadu zateplení, výměna oken, dveří včetně nové fasády. V roce 2012 byla do z rekonstruovaných prostor budovy přestěhována obecní knihovna.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

cyklostezky: dálkové Moravské a Moravské vinné, Uherskohradišťská vinařská Czech POINT služby obce občanům mateřská škola knihovna TJ Sokol

Kontakty

Telefony

+420 572 541 365 hlavní telefon

Emaily

ou@kostelanynadmoravou.cz

Odkazy

http://www.kostelanynadmoravou.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 8 - 15
Út zavřeno
St 8 - 17
Čt zavřeno
8 - 15 Dnes
So zavřeno
Ne zavřeno

Polední přestávka od 12:00-13:00

Klíčová slova

Obec Kostelany nad Moravou Obecní úřad Kostelany nad Moravou Kostelany nad Moravou

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty

Platební metody

  • faktura
  • bankovním převodem
  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu