Krajská knihovna v Pardubicích

Krajská knihovna v Pardubicích je multifunkčním centrem, které nabízí informace, vzdělání, kulturu i zábavu. Je příjemnou alternativou k trávení volného času se sídlem v krásných historických prostorách.

0 (0 hodnocení)

+420 466 531 240

Main

Popis činnosti

Krajská knihovna v Pardubicích je významnou kulturně vzdělávací institucí, multifunkčním komunitním centrem. Nabízí a garantuje rovný přístup ke kulturnímu bohatství a informacím zaznamenaným na psaných, tištěných, audiovizuálních a digitálních nosičích nejen na místě samém, ale i vzdáleným přístupem z domova.

Cílem krajské knihovny je podílet se na celkovém rozvoji všech generací, poskytovat kvalitní a bezpečnou alternativu trávení volného času. Krajská knihovna v Pardubicích je dnes neoddělitelně spjata se třemi historickými domy (č. p. 77, 78 a 79) na Pernštýnském náměstí. Jejich historii bychom mohli sledovat patrně už před prvním velkým požárem města v první polovině 16. století.

Zmíněné historické budovy, v nichž se knihovna rozkládá, podstoupily v letech 1998 a 2005 rozsáhlou rekonstrukci. Veřejnost tak získala možnost většího volného výběru knih, prostory pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí či více studijních míst s možností připojení internetu.

Těšíme se na Vás! _

Produkty

Knihy Beletrie Naučná literatura Cizojazyčná literatura Časopisy Internet Elektronické čtečky Speciální fond pro neslyšící Zvukové knihy pro nevidomé DVD Audioknihy Deskové hry Hudební CD, noty Tematické kufříky Knihy pro děti a mládež

Služby

Absenční i prezenční výpůjčky Půjčování čteček e-knih Prezenční půjčování tabletu a netbooku Práce na PC Zvuková knihovna Studovna pro neslyšící Nabídka pro školy (exkurze, besedy) Poradenství Informační oddělení Kopírovací služby Tiskové výstupy z PC

Kontakty

Telefony

+420 466 531 240 Main
+420 466 531 261 Alt

Emaily

dotazy@kkpce.cz

Odkazy

http://kkpce.cz/cs/ website
aleph.knihovna-pardubice.cz/F?RN=419926793 menu

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu