Obecní úřad Paběnice

Obec ležící ve Středočeském kraji.

0 (0 hodnocení)

+420 327 594 363

Popis činnosti

Obec Paběnice leží v jihovýchodní části okresu kutnohorského 380–400 m nad mořem, na úpatí Českomoravské vysočiny při silnici spojující Ledeč nad Sázavou s Kutnou Horou. Obec se rozkládá na dvou kopcích nad údolím Paběnického potoka. Jedna část je označovaná jako náves, druhá Račana a další mimo okresní silnici Ve Dvoře.

Na návsi stojí budova bývalé školy, dnes sídlo obecního úřadu, České pošty a ordinace praktického lékaře. Dále je v obci budova sokolovny, rozsáhlý areál s moderním hřištěm, parketem, jevištěm se zázemím pro sportovce a hasiče. Na návsi se nachází park s dětským hřištěm, stojí tu křížek a nová zvonička. Kostel sv. Jakuba, který je postaven v barokním slohu stojí vedle hřbitova. U vjezdu do bývalého jezuitského dvora je kaplička se sochou sv. Josefa. V její blízkosti se nachází budova bývalého chudobince, kde je v současné době 6 nových bytových jednotek. Kapličku zasvěcenou Panně Marii najdeme u tzv. Viktorovy vily v lese, nedaleko bývalého mlýna, ve kterém je krčma. Viktorovu vilu, také tzv. Zámeček, postavil v roce 1935 mecenáš obce a její rodák Dr. Ing. Eduard Viktora. Vila je známá tím, že v ní v letech 1957–1963 byl vězněn kardinál Josef Beran.

Můžete využít služby obecního úřadu každý pracovní den dle úředních hodin. Obec pořádá spoustu kulturních a společenských akcí.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

správa obce služby obce občanům e-podatelna

Kontakty

Telefony

+420 327 594 363 hlavní telefon

Emaily

pabenice@pabenice.cz

Odkazy

http://www.pabenice.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu