Ověřená firma

Nový Knín - městský úřad

Přemýšlíte, kam na výlet? Město Nový Knín určitě stojí za to navštívit ať s rodinou nebo přáteli, nabízíme občerstvení, ubytování a mnoho nezapomenutelných zážitků.

0 (0 hodnocení)

+420 318 593 015

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu.

Nový Knín je město na Příbramsku, asi 10 km od Dobříše. První zmínka o městě pochází z roku 1186. Městem protéká říčka Kocába. Bohatý kulturní život města pomáhá zajišťovat divadelní spolek Merenda. Historické jádro města bylo prohlášeno v roce 1994 městskou památkovou zónou.

Ve městě se nachází Hornické muzeum zpracování zlata na Novoknínsku, je v bývalé budově "mincovny" na náměstí Jiřího z Poděbrad. Hornická expozice na téma těžby a zpracování zlata na Novoknínsku Vás jistě zaujme. Muzeum zlata Nový Knín také funguje jako informační středisko. Najdete zde propagační materiály z celého regionu Brdy-Vltava. Informace o ubytování a stravování.

Městem vedou turistické trasy a naučná stezka okolím Nového Knína - je to stezka s geologicko-hornickou tématikou a prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami.

Městská knihovna Nový Knín je pro návštěvníky k dispozici v nově zrekonstruovaných prostorách v Žižkově ulici. Čtenáři mohou využít vedle klasické knihovny v 1. patře také dětské oddělení a čítárnu, která se nachází v přízemí. K dispozici je internetové připojení pro veřejnost. Věříme, že se v naší nové knihovně budeme společně cítit jako doma.

Divadelní spolek Merenda při TJ Sokol Nový Knín navazuje na bohatou historii ochotnického divadla v Novém Kníně. V současné době soubor pracoje na přípravě dalšího vystoupení.

Památky v našem městě:
Hornické muzeum zlata, Kostel svatého Mikuláše, Mincovna, Radnice, Bývalá včelařská škola, Kašna, Socha Immaculaty, Morový sloup, Boží muka, Sokolovna, Mlýn Krcál, Školní areál na náměstí.

Přemýšlíte, kam na výlet? Město Nový Knín určitě stojí za to navštívit ať s rodinou nebo přáteli, nabízíme občerstvení, ubytování a mnoho nezapomenutelných zážitků.

Více informací naleznete na našich stránkách www.mestonovyknin.cz.

Služby

služby občanům města základní a mateřská škola ubytování ve městě stravování ve městě kulturní a sportovní zařízení turistické trasy naučná stezka cyklotrasy divadelní spolek městská knihovna

Kontakty

Telefony

+420 318 593 015 hlavní telefon
+420 318 593 216 další telefon
+420 318 593 014 Fax

Emaily

radnice@mestonovyknin.cz

Odkazy

www.mestonovyknin.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu