Ověřená firma

Mirošov - městský úřad

První záznam o Mirošově pochází z r. 1366 v dedikační listině, ve které Dobrohost z Ronšperka (Ronšperkové a Mirošov) dává plzeňskému dominkánskému klášteru roční plat ze tří usedlostí v Mirošově k záduší za Dobrohosta a svého otce Nachvala.

0 (0 hodnocení)

+420 371 782 811

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje občanům všechny služby, jež jsou v jeho kompetenci. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu, které pomáhají snadněji občanům komunikovat s úřadem.

Doba založení Mirošova není známá. Pravděpodobně se tak stalo již ve 12. století, možná ale, že až v následujícím. Původně se Mirošov zřejmě jmenoval "Mirošuóv dvuór" a zřejmě se jednalo o nevelký dvůr jakéhosi vladyky Miroše či Mireše, dnes již neznámého.

V našem městě se nachází pošta, škola, zdravotnické zařízení i knihovna. Ve městě naleznete také spolek FC Mirošov, kde činností klubu je především zajistit možnost výchovy vlastních hráčů, a to i přesto, že se jedná o náročnou a někdy i neoceněnou práci, kterou vykonávají trenéři a vedoucí dobrovolně a zcela bezplatně.

Základní škola v Mirošově má bohatou tradici. Již v polovině 17. století zde stála dřevěná budova, kde se vyučovalo. Z původní jednotřídky je dnes škola čítající všech devět ročníků. Školu navštěvuje 204 žáků zařazených do 11 tříd.

Z Mirošova se postupně stává město s převážně sídelní funkcí, avšak s dobrou infrastukturou a mimo železářskou a zemědělskou výrobu i s významným rekreačním potenciálem. Nezapomíná se přitom ani na odkazy minulosti (Mirošovský kamenný zástup), ani na osobnosti, jež jsou zdejšími rodáky či zde profesně nebo tvořivě působily (Mirošovské osobnosti).

Mnoho informací o městě naleznete ve vědecké i populární literatuře, zapsal se i do dějin literatury, divadla a výtvarného umění (Mirošov v literatuře a výtvarném umění). Mirošov je velmi přívětivé a klidné město, vhodné k bydlení i rekreaci (Příroda).

Pevně věřím tomu, že se naše stránky stanou pro drtivou většinu občanů místem, kde může každý získat potřebné informace pro snadnější komunikaci s úřadem a život ve městě.

Služby

Služby městského úřadu E-podatelna Matrika Stavební úřad Knihovna Základní a mateřská škola

Kontakty

Telefony

+420 371 782 811 hlavní telefon
+420 371 121 480 další telefon

Emaily

mu@mirosov.cz

Odkazy

www.mirosov.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu