Zámek Zruč nad Sázavou

Přijďte navštívit zámek, Kolowratskou věž, Vodácké muzeum, Příběh řeky Sázavy, zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat, regionální muzeum "Od verpánku k Baťovi" nebo novou expozici Země lega a panenek . categories

0 (0 hodnocení)

+420 327 531 329

Main

Popis činnosti

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí dva prohlídkové okruhy, výstup až na věž zámeckou i Kolowratskou a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřena expozice Svět kostiček a a panenek a regionální muzeum Od verpánku k Baťovi. V blízkosti zámku se nachází muzeum Vodáctví v Čechách a expozice s názvem Příběh řeky Sázavy.

Zručský zámek, stejně jako park a historie celého města, je stále ještě opředen mnoha tajemstvími. Zámek Zruč nad Sázavou, původně středověký hrad významného rodu pánů z Kolowrat, koncem 18. století vyhořel a v 19. století byl rodinou Schebků romanticky přestavěn, čímž získal svou dnešní podobu. Nachází se uprostřed udržovaného parku, do kterého jsou zakomponovány i zbytky opevnění někdejšího hradu.

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku dnes nabízí dva prohlídkové okruhy, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřena expozice Svět kostiček a panenek a regionální muzeum Od verpánku k Baťovi. V přízemí je Galerie, kde vystavují známý i méně známý umělci.
V blízkosti zámku se nachází muzeum Vodáctví v Čechách a expozice s názvem Příběh řeky Sázavy.
V zámeckém parku byla dokončena dvoukilometrová naučná stezka. Procházka začíná, ale také končí u kostela.

Na stezce se nacházejí informační tabule, dobové snímky, popisy vzácných stromů - pro více informací můžete využít chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů. Vše je doplněno ještě herními prvky pro děti. V zámeckém areálu se nacházejí tři nové expozice. Kolowratská věž s expozicí středověkých zbraní, jedinečná expozice Vodáctví v Čechách a ucelená výstava o řece Sázavě s 3D efektem s názvem Příběh řeky Sázavy.

Asi dva kilometry severně od zámku vyrostla nová 27metrová rozhledna Babka s krásným výhledem do okolí. K ní vede vzorně vyznačená pěti kilometrová turistická stezka, začínající od vlakového nádraží. Cestou se děti mohou zastavit na dětském hřišti nebo na kuličkové dráze.

V infocentru nabízíme širokou škálu sběratelských předmětů: turistické známky, štítky na hole, turistické vizitky, turistické magnetky, turistické nálepky, minivýletka, pidifrk, Sestav si svůj svět - puzzle, Český místopis, Putování krajinou s erby - pohlednice, sběratelské náprstky.

Těšíme se na Vás! _

Služby

Dva prohlídkové zámecké okruhy Svět kostiček a panenek Příběh řeky Sázavy Výstup na Kolovratskou věž Výstup na zámeckou věž Muzeum vodáctví v Čechách Historicko-zábavná stezka rytíře Miloty z Kolowrat Regionální muzeum Od verpánků k Baťovi Naučná stezka po zámeckém parku Zručská turistická stezka k rozhledně Rozhledna Babka Dětské hřiště a sportovní areál Questing - S rytířem Milotou kolem celé Zruče Dětské dopravní hřiště Kuličková dráha

Kontakty

Telefony

+420 327 531 329 Main
+420 327 531 194 Alt

Emaily

infocentrum@mesto-zruc.cz
kultura@mesto-zruc.cz

Odkazy

www.mesto-zruc.cz/turista-1 website

Facebook

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 9 - 11:30 12:30 - 17
Út 9 - 11:30 12:30 - 17
St 9 - 11:30 12:30 - 17
Čt 9 - 11:30 12:30 - 17 Dnes
9 - 11:30 12:30 - 17
So 9 - 11:30 12:30 - 17
Ne 9 - 11:30 12:30 - 17

Klíčová slova

prohlídkové okruhy Příběh řeky Sázavy Svět kostiček a panenek Muzeum vodáctví Kolowratská věž zámecký park Rozhledna Babka regionální muzeum Od verpánku k Baťovi turistická stezka zámek Zruč nad Sázavou zámecké expozice Zruč nad Sázavou památky Zruč nad Sázavou kultura Zruč nad Sázavou historie Zruč nad Sázavou Zruč nad Sázavou

Kategorie

Hrady, zámky Památky Kultura a volný čas Volný čas Dovolená

Platební metody

  • hotově
  • VISA

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu