Ověřená firma

Zámek Zruč nad Sázavou

0 (0 hodnocení)

+420 327 531 329

Akční nabídka

Popis činnosti

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí dva prohlídkové okruhy, výstup až na věž zámeckou i Kolowratskou a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno Království panenek a víceúčelový sál. V blízkosti zámku se nachází muzeum Vodáctví v Čechách a expozice s názvem Příběh řeky Sázavy.

Zručský zámek, stejně jako park a historie celého města, je stále ještě opředen mnoha tajemstvími. Zámek Zruč nad Sázavou, původně středověký hrad významného rodu pánů z Kolowrat, koncem 18. století vyhořel a v 19. století byl rodinou Schebků romanticky přestavěn, čímž získal svou dnešní podobu. Nachází se uprostřed udržovaného parku, do kterého jsou zakomponovány i zbytky opevnění někdejšího hradu.

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku dnes nabízí dva prohlídkové okruhy, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno Království panenek a v přízemí regionální muzeum Od verpánku k Baťovi. V zámeckém parku byla dokončena dvoukilometrová naučná stezka. Procházka začíná, ale také končí u kostela. Na stezce se nacházejí informační tabule, dobové snímky, popisy vzácných stromů - pro více informací můžete využít chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů. Vše je doplněno ještě herními prvky pro děti. V zámeckém areálu se nacházejí tři nové expozice. Kolowratská věž s expozicí středověkých zbraní, jedinečná expozice Vodáctví v Čechách a ucelená výstava o řece Sázavě s 3D efektem s názvem Příběh řeky Sázavy.

Asi dva kilometry severně od zámku vyrostla nová 27metrová rozhledna Babka s krásným výhledem do okolí. K ní vede vzorně vyznačená pěti kilometrová turistická stezka, začínající od vlakového nádraží. Cestou se děti mohou zastavit na dětském hřišti nebo na kuličkové dráze.

V infocentru nabízíme širokou škálu sběratelských předmětů: turistické známky, štítky na hole, turistické vizitky, turistické magnetky, turistické nálepky, minivýletka, pidifrk, Sestav si svůj svět - puzzle, Český místopis, Putování krajinou s erby - pohlednice, sběratelské náprstky.

Služby

Dva prohlídkové zámecké okruhy Výstup na zámeckou věž Království panenek a medvídků Regionální muzeum Od verpánků k Baťovi Výstup na Kolovratskou věž Muzeum vodáctví v Čechách Příběh řeky Sázavy Historicko-zábavná stezka rytíře Miloty z Kolowrat Naučná stezka po zámeckém parku Zručská turistická stezka k rozhledně Rozhledna Babka Dětské hřiště a sportovní areál Questing - S rytířem Milotou kolem celé Zruče Dětské dopravní hřiště Kuličková dráha

Kontakty

Telefony

+420 327 531 329 hlavní telefon
+420 327 531 194 Alt

Emaily

infocentrum@mesto-zruc.cz
kultura@mesto-zruc.cz

Odkazy

www.mesto-zruc.cz/turista-1 website

Facebook

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 8 - 11:30 12:30 - 16
Út 8 - 11:30 12:30 - 15
St 8 - 11:30 12:30 - 16
Čt 8 - 11:30 12:30 - 15
8 - 11:30 12:30 - 15

Klíčová slova

prohlídkové okruhy Království panenek a medvídků Rozhledna Babka Kolovratská věž Muzeum vodáctví zámecký park turistická stezka

Kategorie

Památky Hrady, zámky

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu