Obec Bochoř

Historie léčebného pramenu v Bochoři sahá až do druhé poloviny čtrnáctého století, přesně první zmínka o léčebném pramenu byla v písemnostech z roku 1580, a tím patří k nejstarším lázeňským místům na Moravě.

0 (0 hodnocení)

+420 581 202 635

Akční nabídka

Popis činnosti

Obecní úřad obce Bochoř poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu. Můžete také využít služby Czech POINT. Obec spravuje jedenáctičlenné zastupitelstvo. Obec spravuje své záležitosti v samostatné působnosti.

Obec se nachází v nadmořské výšce 202 metrů. Na území žije 994 obyvatel. Nabídka lázeňských služeb. Lázně na pohybové ústrojí. Možnost ubytování, omezená kapacita. Procedury například lávovými kameny, rašelina. Historie léčebného pramenu v Bochoři sahá až do druhé poloviny čtrnáctého století, přesně první zmínka o léčebném pramenu byla v písemnostech z roku 1580, a tím patří k nejstarším lázeňským místům na Moravě.

První písemnou zprávou o Bochoři je listina kláštera cisterciáků na Velehradě, vydaná 21. prosince 1294. Ještě v roce 1945 měla obec 1643 obyvatel, ale spousta lidí odešla po válce do pohraničí a úbytek obyvatel pokračoval i nadále. Se založením JZD vznikla ve vesnici nová pracovní místa, obec, většinou v AKCI Z, vybudovala kanalizaci, vodovod, prodejnu potravin, opravila sokolovnu, školu, mateřskou školku, budovu MNV, veřejné osvětlení, veřejný rozhlas, chodníky atd.

V obci je základní škola, mateřská škola, knihovna, pošta, kostel, lázně, sokolovna, obchody s potravinami i se smíšeným zbožím, restaurace a letní zahrádka. V Bochoři působí také několik spolků. Mezi nejaktivnější patří Sbor dobrovolných hasičů, SK Bochoř, základní organizace českého svazu chovatelů, základní organizace českého svazu zahrádkářů, klub seniorů a Myslivecké sdružení Hloužek.

V roce 1997 postihla obec povodeň, která si naštěstí nevyžádala lidské životy. Padlo jí však za oběť 70 domů a celkové škody na zemědělských porostech, komunikacích, kanalizaci, veřejném osvětlení, obecních budovách, plynovém vedení a zvířatech. Díky solidaritě, sbírkám, dotacím, všemožné humanitární pomoci a přičinlivosti bochořských občanů byl už v září roku 1998 zprovozněn nově Dům pro seniory a o Vánocích téhož roku se stěhovali bochořští občané, které stoletá voda připravila o střechu nad hlavou, do 38 nových obecních bytů.

V roce 2010 odkoupila obec od Statutárního města Přerov objekt Lázní.

Služby

služby obecního úřadu podatelna Czech POINT základní škola mateřská škola knihovna lázně pošta kostel

Kontakty

Telefony

+420 581 202 635 hlavní telefon
+420 581 202 416 další telefon
+420 602 736 641 Mobil
+420 581 275 046 Fax

Emaily

bochor.ou@bochor.cz

Odkazy

http://www.bochor.cz
http://www.lazne-bochor.cz/

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu