Ověřená firma

Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna

Hledáme cestu bez plotů. Působíme již více než 50 let ve Šluknovském výběžku. Sociální služby poskytujeme v Horní Poustevně, Šluknově a Vilémově.

0 (0 hodnocení)

+420 412 397 205

Popis činnosti

Jsme integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením. Jsme příspěvková organizace a naším zřizovatelem je hlavní město Praha. Poskytované sociální služby jsou určeny dětem a dospělým se všemi stupni mentálního postižení, osobám s tělesným a s kombinovaným postižením.

Klienti si u nás mohou vybrat ze čtyř druhů sociálních služeb – domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, podpora samostatného bydlení, sociálně terapeutické dílny Dílna u Markétky.

Službu domov pro osoby se zdravotním postižením provozujeme v neústavním prostředí, klienti žijí v samostatných a běžně vybavených bytech, které fungují samostatně a jsou vybaveny jako běžné byty. Další naše služby jsou chráněné bydlení, podpora samostatného bydlení a sociálně terapeutické dílny.

Naší snahou je, pokud to umožňuje zdravotní stav a míra postižení klientů, snižovat závislost klientů na poskytované sociální službě. Klienti proto mohou v takovém případě přejít ze služby domovy pro osoby se zdravotním postižením do služeb s menší mírou podpory – tedy do chráněného bydlení a následně i do služby podpora samostatného bydlení.

Na cestě k větší samostatnosti významným způsobem pomáhá naše další sociální služba sociálně terapeutické dílny: Na dvou pracovištích dílen v Horní Poustevně a ve Šluknově si klienti osvojují a rozvíjejí pracovní a sebeobslužné návyky a dovednosti, díky nimž se mohou lépe začleňovat do běžného života.

Služby poskytujeme ve Šluknovském výběžku ve městech Dolní Poustevna a Šluknov a v obci Vilémov. Chceme klientům trvale poskytovat přátelské a bezpečné prostředí.

Pro naše klienty se snažíme vytvářet domácí prostředí, kde život během dne, měsíce a roku probíhá co nejpodobněji jako běžný život. Všechny naše služby jsou poskytovány v „neústavním“ prostředí.

Naše zařízení je otevřené a vítá spolupráci s různými subjekty z běžného života.

Služby

Čtyři druhy sociálních služeb: domov pro osoby se zdravotním postižením chráněné bydlení podpora samostatného bydlení sociálně terapeutické dílny

Kontakty

Telefony

+420 412 397 205 hlavní telefon
+420 731 151 836 další telefon
+420 412 397 863 FAX

Emaily

info@ichp.cz

Odkazy

www.ichp.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu