Ověřená firma

Paskov - městský úřad

Letos oslavíme 750 let založení města Paskov.

0 (0 hodnocení)

+420 558 671 118

Popis činnosti

Městský úřad Paskov poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Aktuality naleznete na on-line úřední desce. Žádosti se přijímají v úředních hodinách písemně nebo ústně. Jinak můžete použít elektronickou podatelnu. Obecní úřad je kontaktním místem Czech POINT. K dispozici mapové podklady.

Město Paskov, pod kterou patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) byla hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

K nejdůležitějším podnikům patřily: Důl Paskov, Biocel, Důlní průzkum a bezpečnost, Sodovkárna R. Sýkory, Skleníkový areál, panelárna Prefa Paskov, sklad Barumu. Obyvatelé Paskova dojížděli rovněž do NH Kunčice (dnes Mittal), Vítkovických železáren, Textilních závodů ve Frýdku-Místku aj. Dnes je struktura zaměstnanosti značně členitější. Všechny velké podniky snížily počty zaměstnanců a naopak vzniklo mnoho nových podnikatelský subjektů. V současné době patří mezi významnější zaměstnavatelé na katastru obce především Biocel Paskov, pila Mayr-Melnhof, DPB, sodovkárna R. Sýkora, pekárna Martina, Svopex, Skanska, Scania a mnoho dalších menších soukromých firem.

Mezi zajímavosti města patří především zámek, jehož vznik sahá až do 14. stol. s přiléhající unikátním parkem, který je pod ochranou NATURA 2000. Dále pak kostel sv. Vavřince, fara z první pol. 18. stol. a stejně stará dřevěná sýpka, několik soch a kašna z druhé pol. 18. stol. V Oprechticích pak kaple sv.Kříže.

Služby

naučná stezka turistika cyklotrasa zámecký park Paskovský zámek nafukovací hala tenisové kurty venkovní hřiště přírodní památky pronájem společenských prostor kino

Kontakty

Telefony

+420 558 671 118 hlavní telefon

Emaily

mu@mesto-paskov.cz

Odkazy

www.mesto-paskov.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu