Ověřená firma

Masarykova střední škola chemická, Praha 1, Křemencova 12

"Křemencárna" patří mezi nejstarší průmyslové školy v Praze.

0 (0 hodnocení)

+420 222 924 444

Popis činnosti

Masarykova střední škola chemická, důvěrně známá jako "Křemencárna", patří mezi nejstarší průmyslové školy v Praze. Samostatné chemické oddělení první české průmyslové školy vzniklo již roku 1898 a jako samostatná škola působí od roku 1945, na stávající adrese od roku 1952.

Má výhodnou polohu v centru města. Sídlí v klidném prostředí a přitom je snadno dosažitelná ze stanic metra Národní třída nebo Karlovo náměstí a z tramvajových zastávek Národní divadlo, Karlovo náměstí a Lazarská.

Mimo kvalitní pedagogický sbor patří mezi hlavní přednosti zejména vybavení laboratoří chemie, fyzikální chemie, elektrotechniky, informatiky, jazykových učeben a také dlouholetá spolupráce s praxí. Na velmi dobré úrovni je i vybavení školy výpočetní technikou. Všechny počítače jsou propojeny do sítě a ta je připojena optickou linkou na internet. K dispozici je i Wi-Fi síť dostupná v celém areálu školy.

Škola spolupracuje s celou řadou vysokých škol a průmyslových podniků, je členem Svazu chemického průmyslu. V roce 2009 se připojila k programu Responsible Care - odpovědné podnikání v chemii, a získala mezinárodní titul Ekoškola.

Od školního roku 2010/11 vyučuje zcela nová zaměření oboru aplikovaná chemie, která odpovídají požadavkům vysokých škol a chemických a farmaceutických podniků. Na přípravě těchto zaměření se podíleli např. Vysoká škola chemicko-technologická, Přírodovědecká fakulta UK, Zentiva, Česká rafinérská a další. Tato zaměření připravují absolventy pro praxi i pro studium na vysokých školách. Kromě odborných předmětů je hlavní důraz kladen také na výuku jazyků a výpočetní techniky.

Za hlavní cíl školy považujeme přípravu žáků k úspěšnému zvládnutí maturitních zkoušek a k jejich dalšímu odbornému uplatnění, ať již v praxi či v dalším studiu na vysokých školách.

Od 1. září 2012 (počínaje 1. ročníkem, dle ŠVP) - Aplikovaná chemie, zaměření: syntéza a výroba léčiv, forenzní analýza, klinická a toxikologická analýza.

Produkty

Aplikovaná chemie (28-44-M/01) Syntéza a výroba léčiv Forenzní analýza Klinická a toxikologická analýza

Služby

Středoškolské vzdělání Maturitní zkoušky Exkurze

Značky

Ekoškola Responsible Care Svaz chemického průmyslu

Členství v profesních spolcích

EUROPEAN CHEMISTRY THEMATIC NETWORK - ECTN EUROPEAN CHEMISTRY AND CHEMICAL ENGINEERING EDUCATION NETWORK - EC2E2N

Certifikáty

Fakultní škola přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Fakultní škola Vysoké školy chemicko-technologické v Praze

Kontakty

Telefony

+420 222 924 444 hlavní telefon
+420 731 716 807 Mobile

Emaily

info@mssch.cz

Odkazy

www.mssch.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu