Staré Město - městský úřad

0 (0 hodnocení)

+420 570 580 533

Main

Akční nabídka

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu.

Staré Město je město v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji na pravém břehu řeky Moravy. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1131. Staré Město je proslulé svým rozmanitým společenským, kulturním i sportovním děním. K oblíbeným společenským akcím patří plesy, Staroměstský den, Vánoční jarmark, košty vína a slivovice.

Samostatnou kapitolou tvoří akce spojené s tradiční lidovou kulturou, jako jsou fašank, velikonoční obchůzky, soutěže verbířů, vystoupení folklorních souborů Dolina a Dolinečka či Vánoční zpívání. Dominantou těchto akcí jsou bezesporu tradiční Michalské slavnosti. Na ochraně přírody a životního prostředí se podílejí členové rybářského svazu, mysliveckého sdružení, ale také včelaři, zahrádkáři a další. Ke sportovním a tělovýchovným organizacím náleží Volejbalový sportovní klub Staré Město a Šachový klub Staré Město, Sokol a Orel, fotbalová sdružení TJ Jiskra i Fotbalový klub, ale také šermíři či biketrialisté.

Věhlas přináší Starému Městu pořádání každoročních motocyklových závodů pod názvem Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře, jakož i mezinárodní šachový turnaj FIDE OPEN Staré Město, který patří k největším šachovým turnajům v naší republice.

Mezi pamětihodnosti města patří kostel svatého Michaela archanděla, památník Velké Moravy, rotunda svatého Michala, sousoší svatého Jana Nepomuckého a kostel svatého Ducha. Součástí centra města Staré Město je archeologické naleziště Na Valách. Milovníky turistiky a nevšedních zážitků uspokojí plavba po Baťově kanálu či výlety po cyklostezce lemující kanál. Ubytování a občerstvení nabízí řada restaurací, kaváren, penziónu a hotel. Nejvýraznější oblastí kultury ve Starém Městě je folklór, ať už v podání dospělých nebo dětí.

K dalším tradičním zvykům patří dožínky a hlavně staroměstské Michalské hody, které se konají vždy v září u příležitosti svátku sv. Michala, který je patronem města. Hody jsou jednou z nejnavštěvovanějších akcí, mezi návštěvníky bývají i lidé ze vzdálených míst, kteří jsou vždy nadšeni krásou našich krojů, lidových písní a tanců. Soubory se účastní různých soutěží a přehlídek a jsou zvány i do zahraničí. Určitě stojí za to naše město navštívit s rodinou či přáteli.

Památky našeho města:
- Baťův kanál
- Rotunda svatého Michala
- Kostel svatého Ducha
- Památník Velké Moravy
- Kostel sv. Michaela archanděla
- Sousoší sv. Jana Nepomuckého
- KovoZOO
- náměstí Velké Moravy

Více informací naleznete na našich stránkách www.staremesto.uh.cz. _

Služby

služby občanům kulturní akce společenské akce historické památky turistika cyklotrasy služby městského úřadu mateřská škola sportovní a kulturní centrum informační centrum sbor dobrovolných hasičů základní škola středisko volného času Klubko městská knihovna městská policie Staré Město

Kontakty

Telefony

+420 570 580 533 Main

Emaily

meusm@staremesto.uh.cz

Odkazy

http://www.staremesto.uh.cz website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 7:30 - 11:30 12 - 16:30
St 7:30 - 11:30 12 - 16:30 Dnes

Vaše záležitosti v naléhavých případech vyřídíme i mimo úřední dny a hodiny.

Klíčová slova

památky Starého Města kulturní akce Starého Města společenské akce Starého Města historické památky cyklotrasy Starého Města

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu