+420 577 100 914

Akční nabídka

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje občanům města Napajedla veškeré služby spojené s jeho činnostmi.

Město Napajedla leží na hranici Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu, na rozhraní tří regionů - Hané, Valašska a Slovácka. Na 19,8 km2 zde žije 7 750 obyvatel.
Místo, označované jako Napajedelská brána, tvořilo již pro pravěkého a středověkého člověka strategicky důležitý bod. Údolí řeky Moravy s příznivými životními podmínkami, nacházející se na obchodní stezce, vytvářelo předpoklady pro trvalé osídlení. Historický název města sám vypovídá o jeho významu.
Po staletí využívaly obchodní i vojenské karavany brod na řece Moravě při cestě od Baltu do středomoří a zpět. Při zastavení zde napojily koně, v okolních lesích našly potravu. Z osady bylo ve 14. století městečko, v 19. století město. První písemná zpráva pochází z roku 1355.
Napajedla náležela díky své strategické poloze ke starobylým dědičným panovnickým majetkům a později byla lákavým zástavním panstvím. Dlouhodobě se ujali vlády nad územím Žerotínové. Výraznou stopu v historii panství zanechal rod Rotalů, který je několikanásobně zvětšil. Erbovní znak Rotalů zdobí vstupní brány do kostela sv. Bartoloměje i napajedelského zámku. Ten postavil v barokním slohu pro poslední dědičku Rotalů vídeňský dvorní architekt Grimm.

Služby

služby městského úřadu

Kontakty

Telefony

+420 577 100 914 hlavní telefon

Emaily

podatelna@napajedla.cz

Odkazy

www.napajedla.cz website

Facebook

Kontakty

Klíčová slova

Mětský úřad Napajedla Město Napajedla Napajedla

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Ostatní úřady a instituce

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu