Hotelová škola

Vychováváme odborníky pro hotelnictví, gastronomii a cestovní ruch.

0 (0 hodnocení)

+420 271 001 531

Main

Popis činnosti

Hotelová škola - škola je členem asociace evropských hotelových škol EURHODIP a dalších sdružení v České republice a jako jediná státní hotelová škola v Praze má padesátiletou tradici a zkušenosti ve výchově odborníků pro management hotelových a gastronomických zařízení i cestovních kanceláří. Vychováváme odborníky pro hotelnictví, gastronomii a cestovní ruch.

Odborná praxe žáků probíhá v předních pražských hotelech, jako jsou ADRIA, HILTON, DIPLOMAT, BARCELÓ. V posledních letech proběhla praxe také v zahraničí v Německu, Číně, Řecku a Španělsku.

Pravidelné školné se neplatí, ale žáci si hradí učebnice, sešity a předepsané pracovní oblečení a pomůcky, nicméně celkové náklady na jeden rok studia nepřesáhnou v průměru 3 000 Kč, přičemž nejvyšší finanční nároky na rodiče jsou kladeny v prvním ročníku při pořizování "základní výbavy pro žáka HŠ".

Absolventi HŠ odcházejí do středního managementu velkých hotelů, do výkonných funkcí v restauracích, hotelech a dalších subjektech cestovního ruchu, do cestovních kanceláří a do kancelářských služeb různých podniků. Absolventi rovněž mohou pokračovat ve studiu na některé vyšší odborné nebo vysoké škole.

Naše škola byla založena před více než 60 lety jako Vyšší škola výživy. Později byla přejmenována na Střední školu společného stravování a posléze na Střední hotelovou školu. Nynější název Hotelová škola nese od roku 2006. Škola v roce 1998 opustila dlouholeté a tradiční sídlo v Podskalské ulici a přestěhovala se na stávající adresu Vršovická 43.

Nová budova a prostředí s sebou přineslo pozitivní rozvoj školy. Především spočívající ve vybudování nových odborných učeben, víceúčelového hřiště pro žáky školy a také neméně důležité ve své funkci, školní jídelny. _

Produkty

65-42-M/01 Hotelnictví

Služby

Výuka Výchova odborníků pro management gastronomických zařízení Výuka odborníků pro management hotelových zařízení Výchova odborníků pro management cestovních kanceláří Kurzy pro žáky

Kontakty

Telefony

+420 271 001 531 Main
+420 271 725 281 Alt

Emaily

mailbox@shs.cz

Odkazy

www.shs.cz website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu