Botanická zahrada Praha

Váš kousek ráje v srdci velkoměsta. Nejsme jen instituce pro pěstování rostlin, jsme místem odpočinku v přírodě, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 122

Main

Popis činnosti

Pražská botanická zahrada na malebné stráni v Troji je místem pro celou rodinu. Venkovní areál nabízí prostor pro odpočinek, poznání i zábavu. Načerpejte inspiraci a poznání v přírodě uprostřed velkoměsta.

Venkovní expozice jsou ideálním prostorem pro relaxaci a odpočinek uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Meditační Japonská zahrada vás na jaře okouzlí květy rododendronů, pivoněk či něžných sakur, v horkém létě zde najdete vlahý stín a na podzim pošmourné počasí rozzáří pestrobarevné listy japonských javorů.

Pivoňková louka, Severoamerická prérie, Ornamentální zahrada či Mediterán jsou jen zlomkem toho, kam se můžete v každém ročním období vypravit obdivovat poklady rostlinné říše.

Vydejte se na cestu kolem světa během jedné hodiny ve skleníku Fata Morgana. Poznejte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Trojská botanická zahrada má ideální polohu na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a my v této tradici pokračujeme. Památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze.

Našim cílem je vytvořit nejen moderní botanickou zahradu na úrovni světových standardů, ale zejména místo, kam se budete rádi vracet a trávit zde svůj volný čas s rodinou či přáteli.

Těšíme se na Vaši návštěvu! _

Produkty

Venkovní expozice Prohlídkové okruhy Významné sbírky rostlin Ornamentální zahrada Japonská zahrada Expozice flory Turecka a Středomoří Stráň Lesní biotopy východní Asie a Severní Ameriky Mokřad a jezero Pinetum Severoamerická prérie Severoamerická polopoušť Pivoňková louka Stálezelené dřeviny a stínomilné trvalky Skleník Fata Morgana

Služby

Informační centrum Průvodcovská služba Výukové programy Prohlídkové okruhy Dárkové poukazy Parkoviště Čajovna Bistro Občerstvení Free Wi-Fi

Členství v profesních spolcích

Unie Botanických zahrad České republiky

Kontakty

Telefony

+420 234 148 122 Main
+420 737 284 270 Alt
+420 233 542 629 Fax

Emaily

info@botanicka.cz
sekretariat@botanicka.cz
poradna@botanicka.cz

Odkazy

http://www.botanicka.cz website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu