+420 556 312 200

Akční nabídka

Popis činnosti

Město Vítkov bylo, z pohledu historického vývoje, ve své tehdejší podobě založeno lidmi jako forma mezilidského soužití na územním principu, která se postupem času především institucionálně vyvíjela až do své dnešní podoby.
Důvodem založení města Vítkova, stejně jako každého jiného města, je především samostatné spravování místních záležitostí občany.
Ve věcech přenesené působnosti je nejbližším nadřízeným orgánem v zásadě vždy Krajský Úřad Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě.
Město pečuje o všestranný rozvoj svého území a potřeby svých občanů, a také chrání veřejný zájem.

Ve městě můžete navštívit místní sportoviště, nedávno zrekonstruovanou Sokolovnu, koupaliště, hřiště mini golfu. Také kultura má své pevné místo v životě města. Oddělení kultury Městského úřadu Vítkov spolu se školami a zájmovými spolky jsou hlavními organizátory koncertů a výstav, které si svým významem nezadají s daleko většími kulturními centry. Školství je základem vzdělanosti národa. První dochované zprávy o školství v našem městě nalézáme na konci 16. století. Evangelíci zřídili první školu, dřevěnou budovu s jednou učebnou, v níž vyučovali čtení a psaní. Ta byla v roce 1630 změněna na školu katolickou a podléhala dozoru farního úřadu. Ve Vítkově jsou dvě základní školy a gymnázium, střední škola a umělecká škola. Máme zde také knihovnu, kde mohou návštěvníci využít kromě tradičních služeb také další placené služby kopírování, laminování, kroužkovou vazbu, přístup k internetu. Přímo v budově Městského úřadu se nachází Turistické informační centrum, které kromě turistických informací rovněž nabízí celou škálu placených služeb, podobně jako v knihovně a navíc si zde můžete zakoupit drobné upomínkové předměty, publikace, mapy a turistické známky.

Kontakt:
Město Vítkov
Tel.: +420 556 312 200
Fax: +420 556 312 255
E-mail: podatelna@vitkov.info

Služby

informace pro občany Vítkovický zpravodaj Czech POINT e-podatelna elektronická úřední deska služby městského úřadu

Kontakty

Telefony

+420 556 312 200 hlavní telefon

Emaily

mesto@vitkov.info

Odkazy

www.vitkov.info website

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu