19.07.2018 Proč je dobré mít ventilaci s rekuperací?
Odpověď od WAFE s.r.o.: Současné stavební trendy udělaly z domů neprodyšné objekty. Snaha snížit energetickou náročnost budov dává sice smysl jak z pohledu úspory nákladů, tak z pohledu udržitelného rozvoje, ale bez efektivní ventilace má pouhá izolace významné negativní vedlejší účinky. Nevětrané prostory trpí plísněmi a neobsahují dostatek kyslíku, který k životu nutně potřebujeme. Donedávna měla i rekuperace svoje známé neduhy – například nadměrné vysušování prostor. WAFE proto vyvinulo řešení, které umí ventilovat, šetří energii obsaženou ve vnitřním prostředí a zachovává přirozenou vlhkost. Kromě toho také přiváděný venkovní vzduch filtruje, takže snižuje prašnost a výskyt škodlivin včetně hluku z ulice.
24.07.2018 Jak správně nazvat konkrétní díl regálu?
Odpověď od e-regaly.cz: Každé odvětví používá specifické názvosloví, které lidé pohybující se v jeho prostředí dobře znají. Nejinak je tomu i v oboru skladování při označování regálů a regálových systémů. Problém nastává, pokud má formulovat svůj požadavek neobeznámený člověk, v takovém případě nemusí vždy dojít k vzájemnému pochopení. Abyste se v této terminologii neztratili, připravili jsme pro vás krátký slovníček nejčastějších výrazů používaných při popisu regálů. Regál (Regálová sestava) – souvislá řada tvořená jedním, nebo několika regálovými sloupci Regálový sloupec (regálové pole) – část regálu mezi dvěma rámy Rám (bočnice) - slouží k upevnění polic, skládá se ze dvou sloupů a spojnic, které vymezují hloubku regálu Sloup (stojina) – svislá nosná konstrukce, která určuje výšku regálu, na sloupu jsou v daném rozmezí úchyty, které určují přestavitelnost polic Spojnice – nejčastěji traverzy a diagonály v příslušném počtu dle výšky rámu, může ale být i výplň z plného plechu, síť ap. Police (ukládací úroveň) – horizontální prvek regálu, na který se ukládá zboží, tvoří ji nosníky a policové výplně Nosníky - tvarované duté profily na obou koncích upravené pro zavěšení do úchytů sloupu, určují délku police (regálového sloupce) Policová výplň (policové panely) – vkládá se na nosníky a vytváří plochu pro ukládání materiálu, nejčastěji profilovaný plech, může být i dřevotřísková deska, lamino, drátěná síť, plastové panely, ap. Patka – spodní část sloupu, která roznáší zatížení do podlahy, u kovového provedení obsahuje také otvory pro uchycení regálu do podlahy Krytka – vrchní část sloupu, kryje ostré hrany profilu sloupu, většinou z plastu Výška regálu – je vymezená výškou sloupu, který udává maximální zavěšení police Délka regálu – je dána délkou polic a jednotlivých regálových sloupců Hloubka regálu – je dána vzdáleností sloupů v rámu
01.12.2016 Páteř při ergonomickém sezení má být ve svém fyziologickém tvaru, tedy dvojitě zakřiveném tvaru, jaký má být sedací nábytek?
Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Základ správného sezení začíná v sedadle. Sedací nábytek má mít takové sedadlo, tak řešené, aby podporovalo správné naklopení pánve (sedět se má na sedacích hrbolech). U čalouněného nábytku je nutné umět správně vybrat čalounické materiály a dobře navrhnout konstrukci čalounění sedadla od nosného základu sedadla až po potahový materiál. Správně vytvořená a výškově umístěná (u pracovních židlí nejlépe výškově nastavitelná) bederní opěrka je, samozřejmě, rovněž důležitá. Ale sedadlo je základ.
01.12.2016 Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?
Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, záleží. Lékaři doporučují, aby při sezení byla páteř ve svém fyziologickém (přirozeném) dvojitě zakřiveném tvaru. Abychom toho docílili, je třeba, aby sedadlo bylo správně řešené. U nečalouněných sedadel se má plocha sedadla v zadní části plynule zvedat v úhlu cca 30 stupňů. Vidět je to na historických tramvajových nebo železničních sedadlech, nebo na „škamnách“, tedy školních lavicích z dob Rakouska-Uherska a první republiky. U čalouněných sedadel se toho dociluje vhodnou volbou materiálů a konstrukcí čalounění. Takže na pohled nic nepozorujeme, až po usednutí zjistíme, zda je sedadlo správně řešené. Sedadlo, jeho řešení, je základ pro tvar celé páteře. Bederní opěrka je pomocné, i když důležité, zařízení.
Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu