• Rekuperace

    19.07.2018 Co je rekuperace a rekuperační jednotka

    Odpověď od WAFE s.r.o.: Rekuperace je obecně zpětné získávání energie. Ve WAFE se zabýváme rekuperací tepla obsaženého ve vzduchu vašeho domu – naše technologie (rekuperační jednotka) slouží k tomu, abyste mohli větrat a přitom neztráceli teplo, které v domě máte. Zároveň dochází k odfiltrování alrgenů, smogu a prachu a ke zpětnému zisku vlhkosti.

  • Rekuperace

    19.07.2018 Proč je dobré mít ventilaci s rekuperací?

    Odpověď od WAFE s.r.o.: Současné stavební trendy udělaly z domů neprodyšné objekty. Snaha snížit energetickou náročnost budov dává sice smysl jak z pohledu úspory nákladů, tak z pohledu udržitelného rozvoje, ale bez efektivní ventilace má pouhá izolace významné negativní vedlejší účinky. Nevětrané prostory trpí plísněmi a neobsahují dostatek kyslíku, který k životu nutně potřebujeme. Donedávna měla i rekuperace svoje známé neduhy – například nadměrné vysušování prostor. WAFE proto vyvinulo řešení, které umí ventilovat, šetří energii obsaženou ve vnitřním prostředí a zachovává přirozenou vlhkost. Kromě toho také přiváděný venkovní vzduch filtruje, takže snižuje prašnost a výskyt škodlivin včetně hluku z ulice.

  • Rekuperace

    19.07.2018 Co všechno umí rekuprační jednotka vyvětrat?

    Odpověď od WAFE s.r.o.: Obecně jsou rekuperační jednotky určeny snad pro všechny typy objektů a prostor. Je však třeba vybírat ty správné. Jiný typ je vhodný pro technické prostory s nutností odlučování škodlivin a jiný pro obytné domy a byty. Jednotky WAFE jsou primárně určeny pro prostory určené k bydlení (domy, byty, domovy důchodců, domovy mládeže apod.), školky, školy, kancelářské prostory a administrativní objekty. Jednotky však lze použít i ve výrobních prostorách, tzv. čisté výrobě (přesné montáže, laboratoře, plnicí linky apod.).

  • Rekuperace WAFE

    19.07.2018 Proč je důležité, aby rekuperační jednotka uměla zpětně získávat vlhkost?

    Odpověď od WAFE s.r.o.: V poslední době se rozšířil mýtus, že jakákoliv vlhkost v objektu je na škodu, způsobuje plesnivění a podobně. Tento pohled vychází ze zkušenosti z nevětraných, utěsněných domů. Jaká je však ideální vlhkost vzduchu? V obytných místnostech je dobré udržovat cca 40% vlhkost. Nízká vlhkost vzduchu vás nutí pro dosažení stejného pocitu tepla vytápět na vyšší teplotu, a to až o 2–3 °C. Dále nedostatečná vlhkost škodí zdraví, protože vysušuje nosní sliznice, dráždí dýchací cesty a snižuje obranyschopnost organismu. Příliš vysoká vlhkost – nad 60 % – také není vhodná. V kombinaci s chladnými povrchy je častou příčinou kondenzace vodních par a vzniku plísní. Rekuperační jednotky WAFE jsou standardně nastaveny tak, aby udržovaly přirozenou vlhkost prostředí a váš obytný prostor nevysušovaly. Snažíme se nejen větrat, ale udržovat vaše prostředí čisté a zdravé.

  • Placení kartou

    01.10.2018 Jak vypadá samotné placení?

    Odpověď od Edenred CZ s.r.o.: Umíte přiložit telefon na bankovní terminál? Pak umíte platit pomocí mobilní karty v Google Pay. Zařízení musí být aktivní (není černá obrazovka), jen čas od času vás telefon požádá o odemčení obrazovky. A to nejlepší – neplatíte nic navíc! Služba Google Pay je pro vás zcela zdarma.

  • 1. bod: Co si přeji

    12.11.2018 Co si přeji?

    Odpověď od Malíř obrazů – prodej originálních maleb – Doris Tesárková Oplová: • Co si přeji na svém obraze? Jedná se o portrét, malbu podle fotografie, abstrakci, poezii či Váš sen... • Jak velký obraz chci? Chcete malbu na stěnu či obraz na plátně přes celou zeď? Nebo jen malý obrázek k dotvoření atmosféry interiéru? Když si to neumíte představit, doporučuji pobíhání po bytě s metrem a malířskou (žlutou) lepenkou. Lepenkou si na zdi vyznačte formát budoucího kusu umění. Je to velice jednoduchý fígl, jak zjistit vhodnou velikost obrazu. • Preferuji nějakou techniku? Osobně preferuji olejomalbu či malbu akrylem. Pro nějaké efekty je ideální kombinovaná či jiná speciální technika. S touto věcí Vám ráda poradím.

  • Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    01.12.2016 Jak má být půdorysně velká lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Pro kvalitní ležení a spaní musí být šířka lehací plochy taková, abychom se mohli ve spánku přetáčet z boku na záda a na druhý bok. Minimální šířku zjistíme, když ulehneme na záda, ruce volně položené vedle těla mírně pokrčíme a necháme si změřit největší šířku, tedy loket – loket. Většinou zjistíme, že minimální šířka lehací plochy je 900, lépe 1.000 mm. Délka lehací plochy má být delší než naše výška o délku chodidla. Délka chodidla (nohy) bývá 250 – 300 mm. Takže délka lehací plochy je součet výšky uživatele + délky jeho chodidla (nohy).

  • Jaká má být lehací plocha?

    01.12.2016 Při ležení na zádech má být páteř při ergonomicky správném ležení ve svém fyziologickém, tedy dvojitě zakřiveném tvaru a při ležení na pravém i levém boku v rovině, jaká má být lehací plocha?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Lehací plocha má být povrchově měkká, dokonale pružně nosná, s rezervou pružení pro obracení, prodyšná a propustná pro vodní páry.

  • Jaký má být sedací nábytek?

    01.12.2016 Páteř při ergonomickém sezení má být ve svém fyziologickém tvaru, tedy dvojitě zakřiveném tvaru, jaký má být sedací nábytek?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Základ správného sezení začíná v sedadle. Sedací nábytek má mít takové sedadlo, tak řešené, aby podporovalo správné naklopení pánve (sedět se má na sedacích hrbolech). U čalouněného nábytku je nutné umět správně vybrat čalounické materiály a dobře navrhnout konstrukci čalounění sedadla od nosného základu sedadla až po potahový materiál. Správně vytvořená a výškově umístěná (u pracovních židlí nejlépe výškově nastavitelná) bederní opěrka je, samozřejmě, rovněž důležitá. Ale sedadlo je základ.

  • Jak ergonomicky správně stát při práci doma i na pracovišti?

    01.12.2016 Jak ergonomicky správně stát při práci doma i na pracovišti?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Pracovní plocha musí být v takové výšce, aby lidé při práci stáli a pracovali s kolmou osou páteře a páteř byla ve fyziologickém tvaru, vždy jedna noha má být podepřena a nohy se mají v podepření pravidelně střídat. Ale stejně po delší době při dlouhodobé práci vestoje je riziko vzniku bolesti zad. Proto je vhodné mít výškově stavitelný pracovní stůl a střídavě stát a sedět.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu