Hvězdárna Ďáblice

Když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

0 (0 hodnocení)

+420 283 910 644

Main

Popis činnosti

Na hvězdárně máte jedinečnou možnost pozorovat skutečnou oblohu dalekohledem – a to nejen hvězdy a planety v noci, ale třeba i slunce ve dne. Můžete zde pozorovat astronomické úkazy, jako jsou zatmění slunce či měsíce nebo třeba přechody planet přes slunce. Na hvězdárně také poznáte, jak vypadají a fungují dalekohledy.

Nabízíme bezbariérově přístupný dalekohled pro pozorování oblohy. Hvězdárna je postavena na skalnatém výběžku kopce Ládví, v nadmořské výšce 325 m. Za vynikající dohlednosti výhled na pohraniční hory - Krušné, Jizerské a Krkonoše.

Nabízíme řadu výukových pořadů, exkurzí či přednášek pro všechny věkové kategorie. Program zahrnuje témata z oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a dalších příbuzných oborů. Snažíme se rozvíjet vědomosti žáků a studentů a probouzet v nich zájem o technické předměty a vesmír.

Hvězdárny a planetárium nyní spojily své síly, aby Vás pod značkou Planetum rozmanitými způsoby co nejblíže přiblížily k vesmíru a poskytly vám ještě lepší zážitky.

Přijďte se k nám podívat na vesmír!

Těšíme se na Vaši návštěvu! _

Produkty

Pořady pro veřejnost Pohádky pro nejmenší Přednášky Měsíc u Krejčího O spanilé Jitřence a tajuplné Večernici Odkud svítí sluníčko Africká pohádka O lovci Orionovi a býku Zlobíkovi Báje o Perseovi Sluneční soustava Planeta země Pohyby země a čas Zatmění slunce a měsíce

Služby

Provoz hvězdárny Denní a noční astronomické pozorování Astronomické přednášky Cestopisné přednášky Kosmonautické přednášky Programy pro školy Astronomická výstava Astronomický kroužek Odborné astronomické pozorování

Kontakty

Telefony

+420 283 910 644 Main

Emaily

dablice@planetum.cz

Odkazy

www.planetum.cz website

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu