Popis činnosti

Hořovická nemocnice poskytuje specializované zdravotní služby nad rámec základních medicínských oborů, zejména na svém ortopedickém a neurologickém oddělení, na odděleních anestesiologie a resuscitace, vnitřního lékařství, chirurgie, gynekologie a porodnictví a v neposlední řadě na oddělení pro děti.

Za posledních deset let prošla nemocnice rozsáhlou přestavbou, nejdříve ve své ambulantní a posléze i lůžkové části. V současnosti jsou všechna její lůžková oddělení vybavena jedno až čtyřlůžkovými pokoji s vlastním hygienickým zařízením, televizí a přístupem k internetu.

Její gynekologicko-porodnické oddělení je vyhlášeno v rámci kraje a Prahy svou Porodnicí u Sluneční brány, jejíž služby pro její moderní přístup, kvalitu a vstřícnost personálu a výborné zázemí využívá každým rokem více a více rodiček.

V současnosti je se svým počtem porodů největší porodnicí Středočeského kraje. V nemocnici není jen skvěle postaráno o rodičky - matky, ale i o jejich čerstvě narozené potomky. Bylo vybudováno neonatologické oddělení, které bylo v roce 2014 rozšířeno a získalo statut Perinatologického centra intermediární péče s možností poskytovat péči novorozencům již od 31. týdne těhotenství. Na základě těchto skutečností si dnes může být každá budoucí matka jista, že jí a jejímu dítěti se při a po porodu dostane té nejlepší možné zdravotní péče.

Chirurgické oddělení hořovické nemocnice mimo základní chirurgické péče poskytuje chirurgickou a gastroenterologickou péči nemocným z celé republiky v IBD centru (centrum pro nemocné s nespecifickými záněty střevními - tedy Crohnovou nemocí a ulcerosní kolitidou).

Dětské oddělení otevřelo v roce 2014 jako první v České republice pracoviště pro děti s chronickým postižením základních životních funkcí - Oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče pro děti, které od roku 2018 disponuje 13 lůžky.

Oddělení vnitřního lékařství se specializuje na kvalitní kardiologickou péči. Toto oddělení má mimo jiné k dispozici bodypletysmografii a spánkovou laboratoř.

Ortopedické oddělení provozuje endoprotetiku kyčelních a kolenních kloubů, včetně revizních operací. Pro jejich příjemce automaticky zajišťuje potřebnou léčebnou rehabilitaci v partnerské nemocnici, v Rehabilitační nemocnici Beroun.

Hořovická nemocnice stále rozšiřuje svoje ambulantní služby, ať už ve smyslu rozšíření jejích spektra - např. onkologický stacionář spolupracující s pardubickým Komplexním onkologickým centrem, ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost nebo ordinace léčby bolesti.

Dalším nezanedbatelným trumfem ve hře o spokojenost a zdraví pacientů je vlastní nemocniční lékárna, poskytující nejen široké spektrum léčivých a kosmetických přípravků, ale i zdravotních a rehabilitačních pomůcek.

Nemocnice vybudovala parkoviště pro pacienty a návštěvy, které pojímá 220 parkovacích míst.
Nemocnice Hořovice se může pochlubit hned několika unikáty, kromě již výše uvedeného disponuje také transfúzní stanicí pro dárce krve, které je největším odběrovým místem ve Středočeském kraji.

Služby

Doporučení Odborná vyšetření Anesteziologicko-resuscitační oddělení Centrální příjem Centrální sterilizace Chirurgické oddělení Dětské oddělení Gynekologické oddělení Interní oddělení Klinické laboratoře Neurologické oddělení Novorozenecké oddělení Centrální operační sály Dětská následná intenzivní péče Fyzioterapie Patologie Onkologický stacionář Ortopedické oddělení Porodnice U Sluneční brány Radiodiagnostické oddělení Transfuzní oddělení Zubní oddělení Soukromé ambulance

Kontakty

Telefony

+420 311 551 111 hlavní telefon
+420 311 559 050 Fax

Emaily

recepce@nemocnice-horovice.cz
sekr@nemocnice-horovice.cz

Odkazy

http://www.nemocnice-horovice.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu