Ověřená firma

Muzeum Benátky

Navštivte zámek, kde pobýval Tycho Brahe, bratři Bendové a Bedřich Smetana. Vyzkoušejte interakce v expozicích Pánů z Dražic, Tycha Brahe, Jana z Werthu a stavebnici Merkur.

0 (0 hodnocení)

+420 326 316 682

Popis činnosti

Nabízíme prohlídku 13 expozičních místností, které mapují okolí benátecka od starší doby bronzové po moderní éru. K vidění jsou sály benáteckých rodáků i významných osobností, které obývali zámek (Tycho Brahe, Bedřich Smetana), případně se významným způsobem podíleli na jeho výstavbě (Johannes z Werthu).

Expozice jsou doplněny o interaktivní prvky, které návštěvníka nenechají na pochybách, že se jedná o jedno z nejpovedenějších muzeí v regionu.

Navštivte zámek, kde pobýval Tycho Brahe, bratři Bendové a Bedřich Smetana. Vyzkoušejte interakce v expozicích Pánů z Dražic, Tycha Brahe, Jana z Werthu a stavebnici Merkur. Můžete si vyzkoušet okovat koně, obléci se do rytířského brnění a spoustu dalších činností, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé.

Zakladatelem byl Ing. Jindřich Soukal. Ustavující valná hromada Musejního spolku se konala 10.3. 1935 a přijala název”Museum Novobenátecka v Nových Benátkách”.

Muzeum bylo umístěno do dvou místností Okresního domu na náměstí v Benátkách I. Jako první akce byla uspořádána výstava obrazů, spojená s ukázkou prvních darovaných předmětů.

V expozici Tycho Brahe a Benátky nabízíme patnáctiminutový film o přístrojích Tycha Brahe na ostrově Hven. Jsme prodejní místo turistických známek Benátky nad Jizerou, Dražice nad Jizerou, magnetek.

Speciální program na středověk v expozici Páni z Dražic:
Program je určený pro žáky II.stupně ZŠ a středoškoláky k doplnění výuky. Speciální program trvá minimálně 1-2 hodiny, ideální počet 24 žáků. Tento program nutno předem objednat, telefonicky nebo e-mailem.

Přijďte načerpat historii našeho krásného regionu! Těšíme se na Vás!

Produkty

Expozice Pánů z Dražic Expozice Tycha Brahe Expozice Jana z Werthu Expozice stavebnice Merkur

Služby

Prohlídka muzea Interaktivní program Speciální program na středověk Patnáctiminutový film o přístrojích Lapidárium

Kontakty

Telefony

+420 326 316 682 hlavní telefon

Emaily

info@muzeumbenatky.cz
nohacova@muzeumbenatky.cz Blanka Noháčová - správce sbírek, průvodkyně
kotatkova@muzeumbenatky.cz Jindra Koťátková - správce sbírek, průvodkyně
nahlovska@muzeumbenatky.cz Jana Náhlovská - správce depozitáře, průvodkyně

Odkazy

www.muzeumbenatky.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu