Ověřená firma

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen

0 (0 hodnocení)

+420 326 832 028

V otevírací době

Popis činnosti

Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku.

Budova rodného domu je od roku 2011 ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO, v roce 2016 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce s cílem vrátit jí proporce a vzhled z roku 1875, kdy se právě zde narodil věhlasný konstruktér Ferdinand Porsche.

Moderně pojatá expozice interaktivně zapojí návštěvníky do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility. Součástí areálu je i nová servisní budova, kde návštěvníci najdou pokladnu, prodejnu suvenýrů i nabídku občerstvení.

Moderně pojatá expozice v rodném domě Ferdinanda Porscheho má tři hlavní sekce, a sice Inženýrské umění, Mobilitu a Rodinu. Těžištěm je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho. Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility, završenou konstrukcí vozu Volkswagen.

Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí. Pomocí iPadů se návštěvníci u jednotlivých exponátů mohou seznámit s dalšími souvislostmi a informacemi.

Služby

Stálá expozice Dobové fotografie Zapůjčení iPadů Multimediální prezentace Kavárna Obchod se suvenýry

Značky

Lohner Porsche Semper Vivus Porsche ŠKODA AUTO

Jazyky

Český jazyk Anglický jazyk Německý jazyk

Kontakty

Telefony

+420 326 832 028 V otevírací době
+420 236 832 038 Mimo otevírací dobu

Emaily

vratislavice@skoda-auto.cz
muzeum@skoda-auto.cz

Odkazy

rodnydumporsche.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu