Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen.

0 (0 hodnocení)

+420 326 832 028

Main

Popis činnosti

Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku.

Budova rodného domu je od roku 2011 ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO, v roce 2016 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce s cílem vrátit jí proporce a vzhled z roku 1875, kdy se právě zde narodil věhlasný konstruktér Ferdinand Porsche.

Moderně pojatá expozice interaktivně zapojí návštěvníky do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility. Součástí areálu je i nová servisní budova, kde návštěvníci najdou pokladnu, prodejnu suvenýrů i nabídku občerstvení.

Moderně pojatá expozice v rodném domě Ferdinanda Porscheho má tři hlavní sekce, a sice Inženýrské umění, Mobilitu a Rodinu. Těžištěm je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho. Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility, završenou konstrukcí vozu Volkswagen.

Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí. Pomocí iPadů se návštěvníci u jednotlivých exponátů mohou seznámit s dalšími souvislostmi a informacemi.

Těšíme se na Vás!

Služby

Stálá expozice Dobové fotografie Zapůjčení iPadů Multimediální prezentace Kavárna Obchod se suvenýry

Značky

Lohner Porsche Semper Vivus Porsche ŠKODA AUTO

Jazyky

Český jazyk Anglický jazyk Německý jazyk

Kontakty

Telefony

+420 326 832 028 Main
+420 236 832 038 Alt

Emaily

vratislavice@skoda-auto.cz
muzeum@skoda-auto.cz

Odkazy

www.rodnydumporsche.cz

Facebook

Nejbližší podobné firmy

  • Dvůr Králové nad Labem
  • Muzea
0 (0 hodnocení)

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu