Ověřená firma

Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace

Mezi živočichy se najde mnoho jedinců, kteří vynikají obdivuhodnými výkony, rekordními vlastnostmi i schopnostmi přizpůsobit se okolním podmínkám. Poznejte je na naší stezce s názvem ZooRekordy.

0 (0 hodnocení)

+420 412 531 164

Popis činnosti

I když Zoo Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích. Hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Na jednom místě tu má návštěvník možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích.

Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada, a to již od roku 1983. Tito půltunoví chlupáči si díky své oblíbenosti získali během let čestné místo v logu zoologické zahrady.

Návštěvník se zde setká také s mnoha dalšími zajímavými živočichy: medvědem malajským, levhartem obláčkovým, lamou vikuňou, takinem indickým, prasetem visajanským, kozorožcem kavkazským, margayem, vlkem hřivnatým i eurasijským, makakem chocholatým, ursonem kanadským, seriemou rudozobou, mravenečníkem velkým, klokanem rudokrkým, kočkou rybářskou.

K děčínské zoo patří od roku 2006 také unikátní expozice v centru města - Rajské ostrovy. Zve k pozorování živočichů různých tropických ostrovů a souostroví a pyšní se největším mořským akváriem v Ústeckém kraji.

Provozní doba se nám během roku mění. Máme otevřeno denně po celý rok, ale takto:

květen až srpen 8 až 19 h
září a říjen 8 až 18 h
listopad až únor 8 až 16 h
březen a duben 8 až 18 h

Expozice Rajské ostrovy:
Teplická 19, Děčín, 405 02
okres Děčín, Ústecký kraj
tic@zoodecin.cz
+420 412 531 531

Služby

Akce pro veřejnost Permanentní vstupenky Prodej upomínkových předmětů Průvodcovská služba / večerní prohlídky Výukově-zážitkové programy Komentované ukázky krmení Dětské hřiště / průlezový hrad / lanová dráha Kontaktní zoo Možnost zapůjčení dětských vozíků Interaktivní stezky (medvědí, ptačí apod.) Parkoviště, trezory na cennost WI-FI FREE u občerstvení Prodejní místo pro www.vstupenkadecin.cz

Kontakty

Telefony

+420 412 531 164 hlavní telefon

Emaily

info@zoodecin.cz

Odkazy

www.zoodecin.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu