Lipová-lázně - obecní úřad

Malebná horská obec ležící na rozhraní pohoří Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor.

0 (0 hodnocení)

+420 584 421 271

Popis činnosti

Obec Lipová-lázně je součástí okresu Jeseník. Rozkládá se v údolí Staříče, na rozhraní pohoří Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Počtem obyvatel se řadí mezi největší obce na Jesenicku.

V současnosti má téměř 2 500 trvale žijících obyvatel a zájem o výstavbu v obci stále trvá. Je to dáno zejména výhodnou polohou obce (blízkost Jeseníku, křižovatka železničních tras, dopravní dostupnost) a také jejím překrásným hornatým okolím a poměrně zachovalou přírodou.

Významným zařízením jsou Lázně Dolní Lipová, kde nachází uplatnění mnoho zdejších obyvatel. Jedná se o klimatické lázně s celoročním provozem. V obci Lipová-lázně působí jednotka dobrovolných hasičů, která má bohatou tradici a sídlí v budově hasičské zbrojnice. Dále máme v obci Sportovní klub Lipová-lázně, který provozuje fotbalové hřiště, Tenisový klub, Český červený kříž, Klub českých turistů apod.

Ze vzdělávacích zařízení je nutno v prvé řadě jmenovat Základní a mateřskou školu J. Schrotha Lipová-lázně, kterou v devíti ročnících navštěvuje přibližně 200 žáků. Neméně významnou institucí je i Střední odborné učiliště, Praktická škola a učiliště v Dolní Lipové. Z dalších služeb lze jmenovat Obecní knihovnu, která sídlí v budově Obecního úřadu.

Poskytujeme veškeré informace občanům.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

Czech POINT výkon státní správy a samosprávy praktický lékař mateřská škola základní škola

Kontakty

Telefony

+420 584 421 271 hlavní telefon

Emaily

podatelna@lipova-lazne.cz

Odkazy

www.lipova-lazne.cz/ website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 8 - 12 12:30 - 17
Út 8 - 12 12:30 - 14
St 8 - 12 12:30 - 17
Čt 8 - 12 12:30 - 14
zavřeno Dnes
So zavřeno
Ne zavřeno

Pokladna otevřena do 16:30

Klíčová slova

obecní úřad Lipová Lázně obec Lipová Lázně Czech POINT Lipová Lázně obecní úřad úřad města Lipová-lázně úřad základní škola Mateřská škola ŽS Lipová-lázně MŠ Lipová-lázně Národní sál Lipová-lázně praktický lékař zubní lékař Schrothovy léčebné lázně, s.r.o. Lázně základní umělecká škola

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Ostatní úřady a instituce

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu