Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje, o.p.s.

Pro snadnější cestu životem. Služby zdravotně postiženým v Karlovarském kraji.

0 (0 hodnocení)

+420 353 234 666

Popis činnosti

Jsme nevládní neziskovou organizací Poradenství pro zdravotně postižené - CZP Karlovarského kraje působící v Karlovarském kraji se svými stálými pobočkami v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Poskytujeme především ambulantní služby a terénní sociální služby seniorům a zdravotně postiženým bez rozdílu věku. K nejvýznamnějším bezplatným službám patří odborné sociální poradenství. Půjčovna a prodej zdravotních pomůcek.

Vznik CZP KK nebyl vůbec jednoduchý a pro jeho pochopení je třeba se vrátit až do roku 1990, kdy vzniklo jako nástupnická organizace Svazu invalidů Sdružení zdravotně postižených v ČR se sídlem na Karlínském nám. 12 v Praze 8. S tím úzce souvisí vznik Středisek pro poradenství a sociální rehabilitaci, respektive Center služeb pro zdravotně postižené téměř v každém okresním městě České republiky. Jednalo se o detašovaná odborná pracoviště Sdružení zdravotně postižených v ČR, která poskytovala poradenství a sociální služby na svém území.

Rok 2000 vytváří zásadně nové podmínky pro činnost Sdružení zdravotně postižených v ČR. Především se jedná o nové územně-správní uspořádání státu a s ním související změnu ve finančních tocích (oslabování či zánik centrálního financování, zvyšování váhy krajů a obcí). V roce 2002 proto vzniká 14 krajských Center pro zdravotně postižené, která ve svém názvu nesou název kraje, tak jak se tomu stalo i u nás.

Služby

Sociální poradenství Právní poradenství Psychologické poradenství Osobní asistence, doprava Půjčovna a prodej zdravotních pomůcek Zprostředkování zaměstnání Služby agentury práce Kurzy počítačové Euroklíč Aktivizační služby Internet, kopírování, prodej publikací Prodej nápojů Ples harmonie Hydrorehabilitace, cvičení Volnočasové aktivity

Kontakty

Telefony

+420 353 234 666 hlavní telefon
+420 353 998 050 Telefon
+420 602 340 549 Mobil

Emaily

karlovyvary@sluzbypostizenym.cz

Odkazy

www.sluzbypostizenym.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu