Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Olomouckého kraje - Mohelnice

Diagnostické a intervenční služby pro děti v předškolním věku, pro žáky na ZŠ, studenty SŠ, VOŠ a pro školy.

0 (0 hodnocení)

+420 583 430 576

Main

Popis činnosti

Působíme v oboru psychologie a nabízíme pedagogické poradenství, speciálně pedagogická centra.

Poskytujeme diagnostické, intervenční a metodické služby se zřetelem na vysokou komunikativnost a maximální dostupnost. Odbornými pracovníky PPP jsou psychologové, speciální pedagogové a sociální pracovnice.

Nabízíme pomoc zejména při řešení výukových a výchovných potíží, zahrnujících specifické poruchy učení a chování, poruchy autistického spektra, mentální postižení, tělesné postižení, smyslové postižení, při posouzení školní zralosti, s výběrem vhodné SŠ, při řešení sociálně patologických jevů a s péčí o mimořádně nadané žáky.

Oblastní metodik prevence (OMP) je zařazen do hierarchie výkonu primární prevence ve školství. Ze své pozice především metodicky vede školní metodiky prevence (ŠMP). Odbornou konzultaci s ním však může kdykoliv využít kterýkoliv pedagog, jenž potřebuje pomoc týkající se prevence či řešení libovolných rizikových projevů chování. K dispozici je samozřejmě i laické veřejnosti, především rodičům či přímo žákům a studentům.

Pracoviště PPP Olomouc sídlí v budově Dětského domova - budova A a v budově Domova mládeže SZŠ, budova B (budovy jsou propojené chodbou). Ulice U Sportovní haly 1a a 1, Olomouc Lazce (v blízkosti je sportovní hala UP, finanční úřad, obchod Lidl).

Služby

Pedagogické poradenství Psychologie Diagnostické služby Intervenční služby Vyšetření laterality Posouzení školní zralosti Pomoc při řešení výukových obtíží Pomoc při řešení výchovných obtíží Kariérové poradenství Péče o mimořádně nadané žáky Vypracování doporučení k PUP MZ Metodické vedení a konzultační činnost Pomoc při řešení problémů v třídních kolektivech

Kontakty

Telefony

+420 583 430 576 Main

Emaily

spcmohelnice@seznam.cz

Odkazy

www.ppp-olomouc.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu