Ověřená firma

Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace

Jsme regionální muzeum navazující na činnost Krajinského muzea založeného v roce 1885.

0 (0 hodnocení)

+420 326 325 616

Popis činnosti

Muzeum nabízí dvě stálé expozice věnované historii města a regionu, dále muzejní hernu, v níž probíhají doprovodné programy k výstavám, a dva výstavní sály, v nichž se konají tematické výstavy.

První část expozice muzea je věnovaná dějinám Mladé Boleslavi v období od 18. až do počátku 20. století. Dějiny města jsou zde představeny v několika tematických okruzích – správa města a jeho stavební proměny, společenský a kulturní život, školství, průmysl a živnosti. Jeden z okruhů je věnován také historii muzea a objektu hradu, ve kterém dnes sídlí.

Navazující část expozice je věnována dějinám regionu. V jednotlivých sálech je představena venkovská správa, společenský život a slavnosti, lidové kroje, venkovský interiér, průmysl a doprava, zemědělská výroba a různé drobné maloměstské a venkovské živnosti. Expozice je doplněna drobnými interaktivními prvky, které mají vztah k jednotlivým tématům.

Programy pro 2. stupeň ZŠ seznamují žáky s muzeem jako s kulturní a vzdělávací institucí a umožňují aktivně spoluvytvářet podobu našeho muzea. Využívají interakce v herní expozici ke vzdělávání v návaznosti na RVP a v netradičním prostředí kladou též důraz na zážitky a vlastní zkušenosti žáků.

Co nabízí náš Muzeion – muzejní herna? Připravenými aktivitami návštěvníky vybízíme k aktivní spoluúčasti, k manipulaci s předměty, ke hře. V roli kurátora pak budete pátrat po informacích, které vám pomohou odhalit správnou funkci a stáří nejrůznějších předmětů v muzejní badatelně. V muzejní herně je také možné sestavit stavebnici mladoboleslavského hradu a zjistit, co všechno lze v muzeu.

Muzeum Mladoboleslavska má dvě pobočky – v Bělé pod Bezdězem a v Benátkách nad Jizerou.

Přijďte načerpat historii našeho krásného regionu! Těšíme se na Vás!

Produkty

Expozice Paměť města Expozice Venkov v proměnách času Výstava Jizera – fenomén řeky našeho kraje Galerie Obrázky z Mladé Boleslavi-Nové Město Výstava Barokní dílna rodu Jelínků

Služby

Stálé expozice Sbírkové fondy Výstavy Galerie Dlouhodobé výstavy Muzejní herna Vzdělávací programy pro školy Vydávání knih

Kontakty

Telefony

+420 326 325 616 hlavní telefon
+420 326 322 542 Fax
+420 326 322 542 Tel.

Emaily

info@muzeum-mb.cz

Odkazy

www.muzeum-mb.cz

Facebook

Kontakty

Otevírací hodiny

Po zavřeno Dnes
Út 09 - 12 13 - 17
St 09 - 12 13 - 17
Čt 09 - 12 13 - 17
09 - 12 13 - 17
So 09 - 12 13 - 17
Ne 09 - 12 13 - 17

Klíčová slova

muzeum Mladoboleslavska muzeum muzeum Mladá Boleslav muzeum na hradě hradní muzeum expozice výstavy výstava expozice muzea dějiny Mladé Boleslavi dějiny města Mladá Boleslav dějiny regionu Mladoboleslavska Mladoboleslavsko Mladá Boleslav výstavní sál výstavní sál Mladá Boleslav obrázky z Mladé Boleslavi Muzeion muzejní herna vzdělávací programy pro školy

Kategorie

Muzea Výstavy a veletrhy Volný čas Kultura a volný čas

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu