Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Posláním Leteckého muzea i Nadačního fondu Metoděje Vlacha je přiblížit divákům historii letectví i prakticky ukazovat, jak letadla dříve létala.

0 (0 hodnocení)

+420 326 211 080

Popis činnosti

Letecké muzeum Metoděje Vlacha je pojmenováno po mladoboleslavském průkopníkovi Metoději Vlachovi, který jako první Čech sestrojil letadlo vlastní konstrukce, poháněné automobilovým motorem a sám na něm v roce 1912 vzlétl.

Nositelem projektu Leteckého muzea Metoděje Vlacha je Středočeský kraj s podporou Regionálního operačního programu Evropské unie. Muzeum je pobočkou Muzea Mladoboleslavska.

Budova leteckého muzea Metoděje Vlacha je především mimořádným tvůrčím počinem Ing. Arch. Michala Hlaváčka, který se při zrodu projektu nechal inspirovat tvarem "neviditelného/stealth" letadla F-117 Nighthawk. Tím definoval základní geometrický tvar objektu.

Vnitřní prostor hangáru je maximálně využit pro expozice, instalaci leteckých trenažérů a dalších interaktivních prvků spojených s letectvím. Budova návštěvníkům umožňuje sledovat pohyb na letecké ploše z tribuny i širší okolí z vyhlídkové věže.

V úrovni 2. nadzemního podlaží je na ocelových táhlech zavěšena propojovací lávka, procházející středem hangáru. Nosné stěny, výtahová šachta se schodištěm a především vyhlídková věž jsou z pohledového železobetonu. Na vyhlídkové věži je pohledový beton doplněn ocelovou konstrukcí, opláštěnou tahokovem (jemnou mřížovinou).

Přestože objekt působí spíše dojmem industriální stavby, jsou zde i prostory pro posezení a odpočinek, konference, zázemí pilotů a personálu muzea.

Muzeum je součástí cyklostezky Greenway Jizera - děti a cyklisté vítáni! Pejsky do muzea nepouštíme.

Po prohlídce na kávu! Využijte výhled na letištní plochu a dětské hřiště hned u kavárny. Nabízíme kávu z domácí pražírny, víno z Moravy a sendviče a dezerty k zakousnutí. Kavárna "Letecká kantýna" je otevřena denně od 9.00 do 20.00 hod.

Sama stavba hangáru byla ojedinělá a zajímavá. Je založena na kombinaci hlubinných a plošných základů. Nosná konstrukce haly je tvořena 13 rámy, lepenými z dřevěných lamel. Opláštění objektu je kombinací hliníkových prosklených konstrukcí s drážkovou (falcovanou) titanzinkovou krytinou. Na ploché části střechy je použita PVC fólie ve dvou barevných odstínech, kdy fólií v tmavší barvě jsou na střeše vytvořeny motivy s leteckou tématikou.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Produkty

Letuschopné exponáty Statické exponáty Rozestavěné exponáty

Služby

Stálá výstava letadel Kavárna Letecká kantýna Děti a cyklisté vítáni Pejsky do muzea nepouštíme

Kontakty

Telefony

+420 326 211 080 hlavní telefon

Emaily

info@lmmv.cz

Odkazy

http://www.lmmv.cz

Nejbližší podobné firmy

  • Dvůr Králové nad Labem
  • Muzea
0 (0 hodnocení)

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu