Ověřená firma

Obchodní akademie Plzeň

0 (0 hodnocení)

+420 377 227 805

Popis činnosti

Téměř 130 let působí na území města Plzně třetí nejstarší ekonomicky zaměřená škola v Česku, která po celou dobu své existence patřila a stále patří k nejlepším středním odborným školám nejen celého západočeského regionu, ale i celé republiky. Od svého otevření dne 20. září 1886 až do dnešních dnů prošla velkou řadou proměn.

Důkazem tohoto tvrzení je i umístění této školy v první desítce nejúspěšnějších škol v republikovém žebříčku středních odborných škol. V současnosti škola nabízí dva studijní obory:
a) Obchodní akademie
b) Ekonomické lyceum

Být dobrou školou neznamená jen kvalitně vyučovat.. Obchodní akademie v Plzni se zapojuje do mnoha mezinárodních projektů a může proto nabídnout svým nejlepším studentům např. absolvovat odbornou praxi ve firmách sousední SRN, účastnit se mezinárodních studentských výměn, podílet se na tlumočení a překládání při nejrůznějších příležitostech a zdokonalovat tak své schopnosti komunikace v cizích jazycích.

Úspěšné zvládnutí státních zkoušek z kancelářského psaní na klávesnici je pro většinu studentů 4. ročníků samozřejmostí, ti nejtalentovanější se řadí mezi nejlepší v celorepublikových soutěžích nejen v grafických disciplínách, ale i v účetnictví a ekonomických soutěžích.

Kontaktní osoby:
Mgr. Miloslav Skuhravý - ředitel
skuhravy@oaplzen.cz

Ilona Hanáková - sekretariát
hanakova@oaplzen.cz

Služby

vzdělávání a školy školy střední

Kontakty

Telefony

+420 377 227 805 hlavní telefon

Odkazy

www.oa.pilsedu.cz website

Facebook

Kontakty

  • náměstí T. G. Masaryka 1530/13, 301 00 Plzeň-Jižní Předměstí
    okres Plzeň-město, Plzeňský kraj
  • IČ: 49778161

Klíčová slova

obchodní akademie ekonomické lyceum vzdělávání Plzeň střední odborné školy ekonomické školy školy střední střední školy vyučování Plzeň

Kategorie

Školy střední Školství

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu