Horní Řasnice - obecní úřad

0 (0 hodnocení)

+420 482 341 018

obecní úřad

Popis činnosti

Horní Řasnice spolu s osadou Srbská je obec ve Frýdlantském výběžku v severních Čechách. Leží v okrese Liberec. Součástí obce je osada Srbská, kde je hraniční přechod do Polska. Obcí protéká říčka Řasnice a Jindřichovický potok. První písemná zmínka o obci Horní Řasnice je z roku 1381.
Mezi zajímavá místa obce patří: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je původně gotický, barokně přestavovaný, kostel s mariánskou kapli z počátku 18. století zasvěcenou Panně Marii Sněžné, dále Bílá skála, která je geomorfologický útvar tvořený čistým křemenem. Na říčce Řasnici žijí ledňáčci a pomník u celnice v Srbské připomíná její přepadení nacistickými diverzanty. Hraniční přechod v Srbské je od roku 2006 otevřen pro osobní automobily do 3,5 t a autobusy.
Obec se rozprostírá na úbočí Jizerských hor na hranici s Polskem. Je skvěle situovaná do krajiny a tak se zde nabízí velké množství volnočasových aktivit, a to jak letních, tak i zimních.
Určitě stojí za to naši obec navštívit s rodinou či přáteli, využití cyklotrasy a turistických tras k přechodu do Polska a k toulkám malebnou přírodou a v zimě pro lyžaře na nedalekém ski areálu Smrk. Více informací na www.hornirasnice.cz.

Sdružení přátel kostela pořádá Hudební léto v kostele, koncerty díky akustice dají hluboký hudební zážitek.
Více na www.oskhr.cz.
V obci je fotbalový oddíl TJ Lokomotiva a SDH.
Občanské sdružení Fragment se stará o muzeum v Srbské.
Více informací najdete na www.fragment-srbska.com.
Kontaktní osoby:
Radek Haloun – starosta
Tel. 724 195 929,
Vladimír Šilhán – místostarosta
Tel.: 482 341 018.

Služby

služby obecního úřadu Czech POINT knihovna sportovní akce kulturní akce společenské akce cyklotrasy turistické trasy kostel Nanebevzetí Panny Marie Bílá skála Pomník u celnice v Srbské

Kontakty

Telefony

+420 482 341 018 obecní úřad

Emaily

obec@hornirasnice.cz

Odkazy

http://www.hornirasnice.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu