Ralsko - městský úřad

Město ležící na jihovýchodě okresu Česká Lípa.

0 (0 hodnocení)

+420 487 898 121

Popis činnosti

Naše město leží na jihovýchodě okresu Česká Lípa.

V našem městě naleznete základní a mateřskou školu, městskou policii, obchod s potravinami, restauraci na Blízalce a restauraci na Ploužnici. Možnost ubytování v hotelu Na Pláži. Na městském úřadě můžete využít služeb Czech POINT a ověřování listin.

Informační centrum v městské části Kuřívody je v letních měsících otevřeno od pondělí do neděle do odpoledních hodin a nabízí spoustu služeb, jako je např.: přístup k internetu, prodej propagačních materiálů, prodej (pohlednic, map, odznáčků, turistických známek, tašek s logem města), nabídka různých vzdělávacích kroužků pro děti i seniory (anglický kroužek, pexesiáda, objevování krajiny, ruční práce, míčové hry).

V areálu centra je prostorné nově vybudované dětské hřiště, tenisový kurt a fotbalové hřiště. Oficiální stránky místního centra: www.turistika.mestoralsko.cz. V budově IC se nachází i Pošta partner. Místní centrum nabízí zázemí pro organizování vzdělávacích i zájmových kroužků a seminářů. Budova má k dispozici společenskou místnost (20 míst), počítačovou učebnu (11 míst), malou klubovnu (10 míst) a velkou klubovnu (25 míst).

Město Ralsko má v každé městské části pro turisty i místní možnost stravování a ubytování. Mezi nejhezčí patří Farma Bažantnice Ploužnice, kde je ubytování ve srubu s tématickým vybavením a vlastní možností stravování (kuchyňka k dispozici). Mezi další můžeme řadit chatu Skelná Huť, srub Židlov v oboře u místní části Ploužnice nebo také Apartamento Bahia v Náhlově.

Pro turisty je tu velká škála nabídek na výlet, a to jak pro pěší, tak i cykloturisty nebo vodáky. V okolí Ralska jsou tři půjčovny lodí pro výlety po řece k průrvě Ploučnice a dále meandry Ploučnice. Pro cykloturisty jsou tu nově vytvořené cyklostezky s krásnou krajinou Ralska a okolí, které čítají cca 150 km tras. Pro pěší je bývalý vojenský prostor protkán sítí silniček, zpevněných cest a lesních cest s překrásnými Hradčanskými stěnami, vyhlídkou Děvín a mnoho dalších. A pro milovníky zvířat je tu i mnoho jízdáren k poznání krásy zdejší přírody z koňského hřbetu.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

základní škola mateřská škola Czech POINT infocentrum Pošta Partner služby občanům

Kontakty

Telefony

+420 487 898 121 hlavní telefon
+420 487 898 122 další telefon

Emaily

podatelna@mestoralsko.cz

Odkazy

http://www.mestoralsko.cz

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 8 - 12 12:30 - 17
Út 8 - 12 12:30 - 13:30
St 8 - 12 12:30 - 17
Čt 8 - 12 Dnes
8 - 13
So zavřeno
Ne zavřeno

Klíčová slova

cyklostezka Ralsko Berkovská tvrz Ralsko výlet loďkou Ploučnice půjčovna lodí Přetejk kostel sv. Havla město Ralsko městský úřad Ralsko městská policie základní škola mateřská škola zastupitelstvo města dětský klub Brouček rada města Kuřívody hora Ralsko Pavlin Dvůr

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty Ostatní úřady a instituce

Platební metody

  • hotově

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu