Ověřená firma

Ralsko - městský úřad

0 (0 hodnocení)

+420 487 898 121

Akční nabídka

Popis činnosti

V Ralsku naleznete základní a mateřskou školu, městskou policii, obchod s potravinami, restauraci na Blízalce a restauraci na Ploužnici. Možnost ubytování v hotelu Na Pláži. Na městském úřadě můžete využít služeb Czech POINT a ověřování listin.

Informační centrum v městské části Kuřívody je v letních měsících otevřeno od pondělí do neděle do odpoledních hodin a nabízí spoustu služeb, jako je např.: přístup k internetu, prodej propagačních materiálů, prodej (pohlednic, map, odznáčků, turistických známek, tašek s logem města), nabídka různých vzdělávacích kroužků pro děti i seniory (anglický kroužek, pexesiáda, objevování krajiny, ruční práce, míčové hry).

V areálu centra je prostorné nově vybudované dětské hřiště, tenisový kurt a fotbalové hřiště. Oficiální stránky místního centra: www.turistika.mestoralsko.cz. V budově IC se nachází i Pošta partner. Místní centrum nabízí zázemí pro organizování vzdělávacích i zájmových kroužků a seminářů. Budova má k dispozici společenskou místnost (20 míst), počítačovou učebnu (11 míst), malou klubovnu (10 míst) a velkou klubovnu (25 míst).

Město Ralsko má v každé městské části pro turisty i místní možnost stravování a ubytování. Mezi nejhezčí patří Farma Bažantnice Ploužnice, kde je ubytování ve srubu s tématickým vybavením a vlastní možností stravování (kuchyňka k dispozici). Mezi další můžeme řadit chatu Skelná Huť, srub Židlov v oboře u místní části Ploužnice nebo také Apartamento Bahia v Náhlově.
Pro turisty je tu velká škála nabídek na výlet, a to jak pro pěší, tak i cykloturisty nebo vodáky. V okolí Ralska jsou tři půjčovny lodí pro výlety po řece k průrvě Ploučnice a dále meandry Ploučnice. Pro cykloturisty jsou tu nově vytvořené cyklostezky s krásnou krajinou Ralska a okolí, které čítají cca 150 km tras. Pro pěší je bývalý vojenský prostor protkán sítí silniček, zpevněných cest a lesních cest s překrásnými Hradčanskými stěnami, vyhlídkou Děvín a mnoho dalších. A pro milovníky zvířat je tu i mnoho jízdáren k poznání krásy zdejší přírody z koňského hřbetu.

Služby

základní škola mateřská škola Czech POINT infocentrum Pošta Partner

Kontakty

Telefony

+420 487 898 121 hlavní telefon

Emaily

podatelna@mestoralsko.cz

Odkazy

www.mestoralsko.cz website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 8 - 12 12:30 - 17
Út 8 - 12 12:30 - 13:30
St 8 - 12 12:30 - 17 Dnes
Čt 8 - 12
8 - 12

Klíčová slova

cyklostezka Ralsko Berkovská tvrz Ralsko výlet loďkou Ploučnice půjčovna lodí Přetejk kostel sv. Havla

Kategorie

Úřady krajské, městské a obecní, magistráty

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu