Základní umělecká škola Jana Maláta, Nový Bydžov

Základní umělecká škola se zaměřením na výuku hudebního, tanečního, výtvarného a literárně-dramatických oborů.

0 (0 hodnocení)

+420 495 493 384

sekretariát

Popis činnosti

Základní umělecká škola se zaměřením na výuku hudebního, tanečního, výtvarného a literárně-dramatických oborů.

Posláním hudebního oboru je poskytovat žákům, kteří mají potřebné předpoklady a zájem, základy odborného vzdělání a vychovat z nich zaujaté hudebníky, kteří by se ve svém životě dovedli uplatnit v různých žánrech jako amatéři nebo budoucí profesionálové, schopni vlastního pěveckého nebo instrumentálního projevu.

Výtvarný obor se kromě domácích ocenění prosadil i na mezinárodní úrovni. Již od roku 1990 vytvářejí novobydžovské děti svá kouzelná vánoční přání, obrázky do kalendářů a knih pro hnutí „Na vlastních nohou“, které založila paní Běla Gran Jensen v Norsku.

Literárně-dramatický obor otevřen v roce 1965 (s malými přestávkami se vyučoval do roku 1991). Výuka na principech tvořivé dramatiky. Spontánní tvořivost dětí rozvíjená formou improvizačních dramatických her s důrazem na etické vyústění.

Cílem tanečního oboru je podchytit a rozvíjet taneční nadání dětí a poskytovat žákům základy tanečního umění, které jim umožní uplatnit se jako tanečníci v souborech zájmové umělecké činnosti. Dále připravuje žáky k pokračování k dalšímu studiu, zaměřeném na kulturu pohybového projevu.

ZUŠ v Novém Bydžově vychovala celou řadu žáků, kteří se věnují hudbě a výtvarnému umění jako svému povolání. Uplatňují se jako učitelé uměleckých škol a konzervatoří, dále jako hráči Ústřední hudby české armády, Orchestru Národního divadla, Královéhradecké a Brněnské filharmonie a dalších.

Těšíme se na Vás!

Služby

Hudební obor Literárně-dramatický obor Výtvarný obor Taneční obor

Kontakty

Telefony

+420 495 493 384 sekretariát
+420 731 106 540 sekretariát

Emaily

zus.nb@worldonline.cz

Odkazy

www.zus.novybydzov.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu