Ověřená firma

Hustopeče - město

Vítejte v Hustopečích, v srdci jižní Moravy, krajině zalité horkým sluncem, porostlé vinicemi, ovocnými a mandloňovými sady.

0 (0 hodnocení)

+420 519 441 011

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou podatelnu a elektronickou úřední desku.

Město Hustopeče leží v samém srdci jižní Moravy mezi Brnem a Břeclaví. Představuje vynikající výchozí bod pro milovníky vína i cykloturisty. Může se chlubit středoevropským unikátem - dvěma mandloňovými sady.

Katastr města patří nejstarším osídleným oblastem jižní Moravy. První písemné zmínky pocházejí z první poloviny 13. století, kdy byl majitelem města Vilém z Hustopečí. Od počátku 14. století do sklonku 16. století náleželo město klášteru Králové (Aula Regia) na Starém Brně. Významný mezník představoval rok 1572, kdy byly Hustopeče povýšeny na město. Od roku 1848 patřily Hustopeče Lichtenštejnům, poté se staly sídlem politického a soudního okresu.

Město je osudově spojeno s osobou našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Narodila se zde jeho matka Terezie, rozená Kropáčková. Prezident v letech 1861-1863 navštěvoval hustopečskou piaristickou reálku. Jeho bratr Ludvík zde vlastnil tiskárnu, z níž vzešly i Masarykovy kritické studie Rukopisů. Hustopečský městský hřbitov je i posledním místem odpočinku prezidentových rodičů.

Erbovním znamením města je jeho vinařská kultura. Ta měla vliv nejen na zdejší viniční a sklepní hospodářství, ale i na etnickou skladbu města. Jejími významnými nositeli byli totiž němečtí kolonisté a později novokřtěnci.

Služby

Služby městského úřadu Samospráva Podatelna Volnočasové aktivity Turistické informační centrum Vinařství Ubytování

Kontakty

Telefony

+420 519 441 011 hlavní telefon

Emaily

podatelna@hustopece-city.cz
posta@hustopece.cz

Odkazy

www.hustopece.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu