Ověřená firma

Obecní úřad - Horní Maršov

Horní Maršov je malá vesnička ve velkých Krkonoších.

0 (0 hodnocení)

+420 499 874 156

Popis činnosti

Obecní úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu. Využít můžete i službu Czech POINT. Elektronická podatelna je v provozu 24 hodin denně. Elektronické zprávy lze podat na e-mailové adrese: posta@hornimarsov.cz.

Nahlížení do písemné podoby registru oznámení je možné v budově Obecního úřadu Horní Maršov čp. 102, v kanceláři tajemníka. Žadatel si může z registru pořizovat opisy a výpisy, tyto však evidenční orgán neověřuje a nemají charakter veřejné listiny. Zodpovědná osoba: Ing. Petr Skalský.

První písemná zpráva pochází z roku 1541. Obec se nachází v nadmořské výšce 527 metrů. Na území žije 1 100 obyvatel.

V okolí Maršova je kromě zmíněných Janských Lázní a Pece pod Sněžkou především překrásná příroda. V blízkém okolí se nachází v zimním období nespočet tras na běžky, které se v létě mění na cyklistické stezky či na pěšinky pro procházku.

V Maršově se pořádá spousta zajímavých a oblíbených tradičních oslav a akcí. Během roku se zde vystřídá několik koncertů a poutí, oslavy masopustní, Den Země, vánoční pobejtek a spousta dalších, veřejností oblíbených akcí.

Kdokoli, kdo se zajímá o historii, neměl by si nechat ujít návštěvu starého kostela. Okolo něho se rozprostírá malý hřbitůvek. Když už se tam vydá, měl by se alespoň na minutku zastavit u 400 let staré lípy. Za pozornost stojí i náměstí. Kromě obchůdku tu stojí kašna zakončená sochou Spravedlnosti a za ní současná radnice s místní knihovnou.

Z náměstíčka je vidět na zámek s parkem. Stojí tu už od roku 1792 a nyní čeká na svého nového majitele. Snad to bude někdo, kdo ho bude mít rád a opět mu vnukne jeho starou zámeckou duši.

V Maršově stojí krásná nová škola s moderním zařízením a vlastním venkovním hřištěm. Děti do ní dojíždějí z nedalekého okolí. Je dobře skryta od hlavní silnice a auta tam jezdí jen minimálně. Na její levé straně sídlí středisko SEVER.

Více naleznete na našich www stránkách.

Služby

Služby obecního úřadu Stavební úřad Finanční úsek Matrika Czech POINT E-podatelna

Značky

Maršovský zpravodaj

Kontakty

Telefony

+420 499 874 156 hlavní telefon

Emaily

obec@hornimarsov.cz

Odkazy

www.hornimarsov.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu