Veselá školička ALMA - Dětské centrum Klecany

0 (0 hodnocení)

+420 603 187 361

Popis činnosti

Soukromá školka s rodinnou atmosférou respektující individuální potřeby každého jedince. Nabízíme výchovně vzdělávací kroužky podporující rozvoj jemné i hrubé motoriky, logopedicko-terapeutické kroužky a logopedickou poradnu.

Pro Vaše děti jsme připravili klidné a bezpečné prostředí, které je bude pozitivně motivovat k jejich dalšímu rozvoji. Nabízíme dětem podnětné a rodinné zahájení výchovně vzdělávacího procesu, jehož úspěšnost je bude provázet celý život. Vzdělávání dětí zajistí pedagogicky kvalifikovaný personál s celodenním výchovně-vzdělávacím programem, který je zaměřen na všechny složky výchov – výtvarnou, pohybovou, hudební, literární, pracovní, estetickou, dramatickou, multikulturní, dopravní a další. Tato činnost probíhá především v dopoledních hodinách. Odpoledne následuje spíše relaxační část. Pestrost programu vede k nenásilnému rozvoji dětských praktických dovedností pro jeho další život.

Jak jsme se již zmínili, snažíme se ve školičce vytvořit rodinnou atmosféru s citlivým vnímáním individuálních odlišností každého jedince. Tomu i odpovídá malý počet dětí ve třídě, tj. 12 v jedné třídě, který umožní lépe děti poznat a rozvíjet jejich potenciál. Po dohodě přijímáme děti od dvou let.

V posledních letech se objevuje stále větší počet dětí s vadou výslovnosti. Důležité je nejen odborná pomoc logopeda, ale hlavně každodenní cvičení výslovnosti. Proto jsme se rozhodli jít tímto směrem a nabízíme logopedicko-terapeutické kroužky a logopedickou poradnu.

Odborný dohled nad správným vyslovováním má specialista logoped, který dojíždí do školičky dvakrát týdně. Rodiče, kterým opravdu záleží na tom, aby dítě před nástupem do školy správně mluvilo, by měli v odpoledních hodinách rovněž navazovat na dopolední výuku a každý den s dětmi výslovnost cvičit.

Vedle hlavního zaměření, tedy logopedické specializace, nabízí školička Alma i další programy. Program Maxík například se zaměřuje na správné porozumění. Další programy vedou děti k správnému uvažování, k udržení pozornosti, rozvoji fonematického sluchu atd. (metodika dle D.B.Elkonina, metoda zprostředkovaného učení Reuvena Feuresteina). Tyto metody rozvíjí kognitivní a intelektuální potenciál, slovní zásobu, paměť, fantazii a představivost. Metoda učení R. Feuresteina vede děti k myšlení v souvislostech a vytváření různých alternativ řešení. Metodika D. B. Elkonina trénuje jazykové schopnosti. Cvičí uvědomování si hlásky ve slově a její délku. Rozvinutí této funkce pro úspěšné zvládání a nácvik čtení a psaní. Školička dále nabízí kurzy plavání.

Kontaktní osoby -

Alena Pilnáčková - ředitelka - mobil: +420 603 187 361, email: alenapp@seznam.cz

Služby

logopedie kurz plavání

Kontakty

Telefony

+420 603 187 361 hlavní telefon
+420 723 056 370 Alt

Emaily

alenapp@seznam.cz

Odkazy

www.almaskolicka.cz website

Kontakty

Otevírací hodiny

Po 7 - 17 Dnes
Út 7 - 17
St 7 - 17
Čt 7 - 17
7 - 17

Klíčová slova

Alma školička alma školička školka Klecany soukromá školka v Klecanech logopedická výuka kroužek pro předškoláky logopedická poradna logopedicko-terapeutické kurzy hrátky se slovíčky

Kategorie

Školy mateřské, jesle

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu