+420 257 320 540

Main

Popis činnosti

Na hvězdárně máte jedinečnou možnost pozorovat skutečnou oblohu dalekohledem – a to nejen hvězdy a planety v noci, ale třeba i slunce ve dne. Můžete zde pozorovat astronomické úkazy, jako jsou zatmění slunce či měsíce nebo třeba přechody planet přes slunce. Na hvězdárně také poznáte, jak vypadají a fungují dalekohledy.

Nabízíme širokou otevírací dobu, díky které jsme nejpřístupnější hvězdárnou na světě. Máme dalekohledy schopné rozlišit objekty ve vzdálenostech milionů světelných let. Shlédnout také můžete tématickou výstavu.

Nabízíme řadu výukových pořadů, exkurzí či přednášek pro všechny věkové kategorie. Program zahrnuje témata z oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a dalších příbuzných oborů. Snažíme se rozvíjet vědomosti žáků a studentů a probouzet v nich zájem o technické předměty a vesmír.

Hvězdárny a planetárium nyní spojily své síly, aby Vás pod značkou Planetum rozmanitými způsoby co nejblíže přiblížily k vesmíru a poskytly vám ještě lepší zážitky.

Přijďte se k nám podívat na vesmír!

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Produkty

Pořady pro děti Pořady pro dospělé Astrohrátky Čas hvězd a mandragor Do blízkého a vzdáleného vesmíru Experimenty s kapalným dusíkem Geologie planet Hledá se Země Jak šla kometka do světa Lety ke hvězdám Měsíc - Sen a skutečnost Mystérium hvězdy betlémské Na výlet do vesmíru Největší z obrů Pán prstenců Petr a Pavla na jaře Petr a Pavla v létě Petr a Pavla v zimě Planeta žen Povídání o Měsíčku Povídání o Sluníčku Prahou astronomickou Tajemství Vesmíru Time zero Vesmír a světlo Země jako planeta

Služby

Provoz hvězdárny Pořady pro školy Exkurze Výukové přednášky Tematická výstava Astronomický kroužek Kurs astronomie a astrofyziky Astrobus pro školy v přírodě Pronájem prostor Organizované skupiny Individuální prohlídka

Speciality

Dalekohledy schopné rozlišit objekty ve vzdálenostech milionů světelných let

Kontakty

Telefony

+420 257 320 540 Main

Emaily

hvezdarna@planetum.cz

Odkazy

http://www.planetum.cz website
www.planetum.cz/stefanikova-hvezdarna/ reservation
www.planetum.cz/stefanikova-hvezdarna/ order

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu