Ověřená firma

Velké Bílovice - městský úřad

Největší vinařská obec v České republice.

0 (0 hodnocení)

+420 519 367 111

Popis činnosti

Městský úřad poskytuje veškeré potřebné informace občanům. Provozujeme elektronickou úřední desku a e-podatelnu.

Velké Bílovice, město lidových tradic, vína a ovoce se rozkládá na úrodné údolní nivě mezi řekou Dyjí a Moravou. První písemná zmínka o vsi Bílovice je v listině z roku 1306 uložené ve Štýrském Hradci a Bílovice jsou v ní zmíněny, jako součást dědictví, patrně pro své vinice. Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v České republice.

Rozloha katastrálního území činí 2573 ha, z toho vinice jsou pěstovány na 730 ha a hospodaří na nich přes tisíc vinařů. Jejich vinařský charakter dokresluje více jak 650 vinných sklepů, které spolu s vinohrady a sady tvoří městu malebnou kulisu. Uprostřed viničních tratí zaujme vrch Hradištěk s nádhernou vyhlídkou do dalekého okolí, na kterém stojí kaplička zasvěcená Cyrilu a Metodějovi, Svatému Václavovi a Svatému Urbanovi, patronovi vinařů postavená v roce 2002. Velké Bílovice leží v oblasti Lednicko-valtického areálu, který patří k nejnavštěvovanějším místům v ČR.

Velké Bílovice patří k nejmladším městům v ČR - na město byly povýšeny v roce 2001.

Město Velké Bílovice je známé především vinařskou turistikou (ochutnávka vín, prohlídka vinných sklípků, cykloturistika). V roce 2009 byla otevřena nová Naučně-poznávací stezka mezi vinicemi Velkých Bílovic, která byla financována v rámci ROP NUTS II Jihovýchod. Celá stezka měří přibližně 15 km a projedete tři místní sklepní tratě a většinu zdejších viničních tratí. Na stezce je 10 odpočinkových míst se 13 tabulemi. Každá z nich obsahuje informace vztahující se k vínu, výrobě vína, pěstovaným odrůdám, k zajímavým místům na trase nebo k tradičním vinařským a kulturním akcím ve Velkých Bílovicích.

Mezi největší a nejvýznamnější kulturní akce patří místní krojové hody a k atrakcím ruční stavení máje. Mezi další významné akce patří putování za vínem Ze sklepa do sklepa a výstava vín (které organizuje občanské sdružení Velkobílovičtí vinaři), dále svatomartinská slavnost či adventní jarmark spojený se soutěží ve vaření zelňačky.

Více informací o akcích najdete na na našich stránkách: http://www.velkebilovice.cz/kulturni-kalendar.

Služby

Služby občanům Informační centrum Výstava vín Ze sklepa do sklepa Kulturtní památky Společenské akce Folkový festival Turistika Cyklotrasy Rybářské závody Myslivecké sdružení Velkobílovičtí vinaři Hasiči Chovatelé

Kontakty

Telefony

+420 519 367 111 hlavní telefon

Emaily

podatelna@velkebilovice.cz

Odkazy

www.velkebilovice.cz

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu